همشهری آنلاین: فرمانده داعش در افغانستان گروه طالبان را نماینده سازمان اطلاعات نظامی پاکستان خواند و علیه این گروه اعلام جهاد کرد.

داعش

به گزارش ایرنا، خبرگزاری 'طلوع نیوز' افغانستان اعلام کرد که 'عبدالرحیم مسلم دوست' که خود را فرمانده گروه داعش اعلام می‌کند گفته است که طالبان نماینده «آی اس آی» بوده و جهاد علیه این گروه واجب است.

براساس این گزارش، مسلم دوست همچنین گفته است که هرکسی در برابر داعش بجنگد کشته خواهد شد.

از یک سال گذشته ادعاهای ضدو نقیض در رابطه با حضور گروه داعش در افغانستان صورت گرفته است و تا بهار امسال اکثریت مقامات دولتی افغانستان حضور داعش در این کشور را تبلیغات اطلاعاتی می‌خواندند؛ اما پس از گروگان‌گیری مسافران هزاره در زابل و حمله انتحاری در جلال آباد واقع در شرق افغانستان که بیش از 50 کشته و زخمی برجای گذاشت مقامات حضور داعش را در این کشور تایید کردند.

طی روزهای گذشته درگیری بین افراد طالبان و داعش در استان ننگرهار در شرق و استان فراه در غرب افغانستان شدت گرفته و ده‌ها نفر از دو طرف کشته و یا زخمی شده اند.

مقامات نظامی افغان در این استان ضمن تایید درگیری طالبان و داعش گفته‌اند که تاکنون در این درگیری‌ها مداخله نکرده‌اند.

«محمد حنیف اتمر» مشاور امنیت ملی ریاست جمهوری افغانستان یک ماه پیش با حضور در مجلس سنای افغانستان، داعش را خطری بزرگ برای افغانستان و منطقه دانست وگفت: داعش قصد دارد از شمال افغانستان وارد کشورهای آسیای مرکزی شود.

کد خبر 297285

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار