پنجشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۴ - ۱۲:۲۹
۰ نفر

همشهری آنلاین: سرکرده جبهه تروریستی النصره اعلام کرد دولت موسوم به "خلافت اسلامی" که تشکیلات تروریستی داعش سال قبل از تشکیل آن در سوریه و عراق خبر داده بود، غیرقانونی است.

ابو محمد الجولانی

به گزارش ایسنا، ابو محمد الجولانی، رهبر گروه تروریستی جبهه النصره در گفتگو با شبکه الجزیره گروه تروریستی داعش را خوارج توصیف کرد.

الجولانی گفت: « داعش ژوئن سال گذشته تشکیل دولت خود را اعلام کرد واین دولت غیرقانونی است و علما آن را رد کرده‌اند زیرا بر اساس اصول شرعی و قانونی تشکیل نشده است بلکه آن را اعلام و مردم را به پذیرش آن ملزم کرده‌اند.»

وی افزود اعلام تشکیل دولت داعش در صف نیروها شکاف کاملی ایجاد کرد و این کار به کمک آمریکا آمد که در جنگ با القاعده بود.

این سرکرده جبهه النصره تشکیلات داعش را به خوارج توصیف کرد و اظهار داشت یکی از ویژگی‌های این گروه مباح کردن خون مسلمانان و تکفیر آنان بدون مجوز قانونی و تکفیر کردن دشمنان است.

الجولانی داعش را به پیمان شکنی متهم و تاکید کرد عناصر داعش تاکنون بسیاری از نیروهای جبهه النصره را سربریده‌اند و به دار آویخته‌اند.

وی گفت: « اگر داعشی‌ها توبه نکنند چاره ای جزء جنگ با آنها نداریم. »

الجولانی جدایی خود از سازمان القاعده به رهبری ایمن الظواهری را نیز اعلام کرد و اظهار داشت موضوع قطع ارتباط با القاعده حجم بسیاری از توان وی را گرفته است.

این سرکرده جبهه النصره اظهار داشت تلاش‌های زیادی برای حل سیاسی بحران سوریه وجود دارد ولی همه آنها به شکست خواهد انجامید.

کد خبر 297136

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار غرب آسیا

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha