همشهری‌ آنلاین: رهبر حزب جماعت اسلامی پاکستان اعلام کرده است هر کسی که 'نارندرا مودی' نخست وزیر هند را دستگیر کند، یک میلیارد روپیه(۱۰ میلیون دلار) جایزه خواهد گرفت.

ناراندار مودی نخست‌وزیر هند

به گزارش ايرنا، سراج الحق که دوشنبه (11 خرداد) در جمع مردم منطقه راولاکوت در کشمیر تحت کنترل پاکستان سخن می گفت، اظهار داشت: هند برغم تعیین جایزه برای دستگیری سید صلاح الدین رهبر حزب مجاهدین پاکستان (گروه موسوم به مبارزان آزادی کشمیر)، نتوانسته به هدفش دست یابد.

این گروه که از سوی دولت پاکستان مورد حمایت قرار دارد، از سوی دولت هند یک گروه ترویستی خوانده می‌شود.

وی افزود: می‌خواهم به نارندار مودی بگویم که عوامل او نخواهند توانست صلاح‌الدین را دستگیر کنند. مودی برای دستگیری صلاح‌الدین 500 میلیون روپیه (پنج میلیون دلار) جایزه تعیین کرد و حالا ما برای دستگیری مودی، دو برابر این مبلغ جایزه تعیین می‌کنیم.

رهبر حزب جماعت اسلامی پاکستان همچنین از دولت کشورش بخاطر ریختن طرح دوستی با هند انتقاد کرد.

وی گفت: تا زمانی که مساله کشمیر حل نشود، هر کسی که بخواهد با هند طرح دوستی بریزد، هم به پاکستان و هم به کشمیر خیانت کرده است. اگر کسانی قصد دوستی با هند دارند، بهتر است پاکستان را ترک کنند و به هند بروند چون خاک پاکستان جای چنین افرادی نیست.

وی تاکید کرد که هرگونه بهبود روابط پاکستان با هند، مشروط به حل مساله کشمیر است.

اظهارت تند سراج الحق تاکنون واکنشی را از سوی هیچ یک از دولت‌های هند یا پاکستان به دنبال نداشته است.

مساله کشمیر، از زمان استقلال پاکستان در سال 1947، همواره مورد اختلاف شدید دو کشور بوده است. در این مدت، هند و پاکستان سه بار بر سر مساله کشمیر جنگیده‌اند و هنوز هم تنش‌های مرزی در منطقه خوش آب و هوا، حاصلخیر و پر آب کشمیر بین دو طرف ادامه دارد.

کد خبر 297068

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

دیدگاه خوانندگان

اخبار بازار و کسب و کار

خواندنی‌ها