همشهری آنلاین: محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان در تماس تلفنی روز سه شنبه با بان کی مون دبیرکل سازمان ملل در خصوص آخرین تحولات یمن گفت وگو و تبادل نظر کرد .

ظریف و بان کی مون

به گزارش ایرنا، محمد جواد ظریف در این تماس با اشاره به نسل کشی و جنایت های صورت گرفته علیه مردم مظلوم یمن بر ضرورت ایفای نقش موثر سازمان ملل در جلوگیری از تداوم حملات و برقراری آتش بس تاکید و اظهار کرد : این جنایات نقض فاحش مقررات بین المللی و اصول حاکم بر حقوق بشردوستانه است و پیامد آن رشد گروه های افراطی و تروریستی و شدت یافتن فاجعه انسانی در این کشور بوده است .

وی ابراز امیدواری کرد تلاش های دبیرکل و جامعه بین المللی به توقف فوری جنایات علیه مردم یمن منجر شود.

وزیر امور خارجه کشورمان افزود: تهران از تلاش های نماینده جدید دبیرکل در توقف تجاوزات ، ارسال کمک های انسان دوستانه و شکل گیری گفت وگوی یمنی ـ یمنی حمایت می کند و معتقد است راه حل بحران یمن ، صرفا سیاسی و از طریق تشکیل یک دولت فراگیر با مشارکت همه نیروهای سیاسی و عدم مداخلات خارجی برخی کشورها است و راه حل نظامی ندارد و نظامی کردن بحران به سود هیچ طرفی نیست .

بان کی مون دبیرکل سازمان ملل نیز در این گفت وگو ضمن قدردانی از تلاش های ایران برای شکل گیری روند سیاسی و توجه به ارسال کمک های انساندوستانه برای مردم یمن گفت: صلح و امنیت در منطقه و یمن از طریق توسل به راهکار سیاسی حاصل می شود و سازمان ملل به تلاش های خود در این زمینه ادامه می دهد .

وی ابراز امیدواری کرد تا آتش بس پایدار هرچه سریعتر در یمن برقرار شود.

کد خبر 295015

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 13 =