همشهری آنلاین: سخنگوی دبیر کل سازمان ملل متحد اعلام کرد که بان کی - مون تصمیم اخیر مقامات رژیم صهیونیستی در ساخت ۹۰۰ واحد شهرک نشینی جدید در قدس اشغالی را خلاف قوانین بین‌الملل می‌داند.

بان کی مون

به گزارش ایرنا به نقل از مرکز اطلاع رسانی فلسطین، «استفان دوگریک» در نیویورک افزود: دبیر کل سازمان ملل طرح اسرائیل در ساخت واحدهای شهرک نشینی جدید را خلاف حقوق و قوانین بین‌المللی می‌داند.

وی در پاسخ به این سئوال که آیا رابطه‌ای میان توافق نتانیاهو و حزب «خانه یهودی» برای حضور در ائتلاف کابینه با تصمیم جدید رژیم صهیونیستی در توسعه شهرک‌های صهیونیست نشین وجود دارد، گفت: از نزدیک مذاکرات تشکیل کابینه اسرائیل را دنبال می‌کنیم و شخص دبیرکل سازمان ملل در گفت و گو با نتانیاهو تمامی گزینه‌های ممکن را برای برقراری صلحی که اساس آن راهکار تشکیل دو کشور باشد، بررسی خواهد کرد.

بنابر این گزارش، شهرک سازی‌های رژیم صهیونیستی در کرانه باختری و قدس اشغالی مانع اصلی در مسیر مذاکرات صلح میان طرف فلسطینی و صهیونیستی اعلام شده است.

آخرین دور این مذاکرات در آوریل سال گذشته میلادی و به دلیل کارشکنی‌های ر‍ژیم صهیونیستی متوقف شد.

با توقف آخرین دور مذاکرات دوجانبه که با نظارت آمریکا و به مدت 9 ماه ادامه یافت، فلسطین تصمیم گرفت به عضویت 15 معاهده و کنوانسیون بین‌المللی درآید، اقدامی که رژیم صهیونیستی آن را محکوم و تهدید کرد که به اعمال مجازات‌هایی علیه تشکیلات خودگردان اقدام خواهد کرد.

کد خبر 294425

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 17 =