همشهری آنلاین: جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: ما به آمریکا هشدار می‌دهیم که جمهوری اسلامی برای جنگ‌های طولانی مدت با امکان حقیقی پیروزی، قدرت‌سازی کرده است.

سلامی

به گزارش ایرنا از سپاه نیوز، سردار سرتیپ پاسدار حسین سلامی در خبر سراسری شبکه یک سیما در واکنش به تهدید نظامی مقامات آمریکایی اظهار داشت: دوران به کار بردن قدرت نظامی پایان یافته و آمریکا نباید پیروزی های گذشته خود بر ارتش های پوسیده که شبیه مانور بدون دشمن و شوی نظامی بود را با درگیری با ایران عزیز و اسلامی مقایسه کرده و دچار خطا در محاسبه و اشتباه در برآورد شود.

سردار سلامی ادامه داد: بنده به عنوان یک فرمانده نظامی جنگ دیده که در دوران جوانی در جنگ بزرگ شده ام و جنگ برایم پدیده ای واقعی و نه ذهنی است، به آنها هشدار می دهم و می گویم ما بیش از آنکه برای صلح، سازش و تعامل با آنها قدرت ساخته باشیم برای جنگ های گسترده و طولانی مدت با امکان حقیقی پیروزی و غلبه بر آنها قدرت سازی کرده ایم.

جانشین فرمانده کل سپاه با بیان اینکه اگر آمریکا بخواهد از پایگاه هوایی روی زمین استفاده کند باید بداند که آنجا به آتش کشیده خواهد شد، افزود: اگر هواپیماهای آنها می خواهند در آسمان پرواز کنند بدانند تمام طبقات و سقف های مختلف آسمان سراسر آتش خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: ما به خلبان های آنها هشدار می دهیم که اولین پرواز آخرین پرواز خواهد بود و هیچ کس سالم بازنخواهد گشت و باید پروازهای خود را به نام پرواز آخر نامگذاری کنند.

سردار سلامی تاکید کرد: ما بر اساس فرض «خطرناک ترین سناریو» آماده شده ایم و این برای ما یک مفهوم ساده است؛ چرا که معتقدیم آنجا میدان موفقیت ها و عرض اندام پتانسیل های حقیقی قدرت ماست.

جانشین فرمانده کل سپاه یادآور شد: اگر آمریکا بلوف می زند و عملیات روانی می کند ما باز هم با این قضیه جدی برخورد می کنیم و اگر واقعی هم می گویند ما آماده ایم تا واقعیت ها را در میدان به رخ یکدیگر بکشیم.

وی درباره تیم هسته ای کشورمان گفت: تیم مذاکره کننده ایرانی حامل یک امانت الهی و بار عزت، کرامت، حیثیت و استقلال یک ملت است و در واقع آنها نمایندگان این ملت در عرصه نبرد دیپلماتیک هستند.

سردار سلامی بر همین اساس اظهار داشت: ما به تیم مذاکره کننده توصیه می کنیم با آرامش، وقار و اعتماد به نفس و تکیه بر یک قدرت عظیم و بی پایان که ملت ایران و نیروهای مسلح جمهوری اسلامی اندوخته اند در مذاکرات حاضر شوند.

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تاکید کرد: تیم مذاکره کننده نباید هیچ گونه توافقی که ذره ای به عزت و باورهای اصیل ملت ایران ضربه می زند، داشته باشد.

وی با اشاره به ماجرای مک فارلین در طول دوران دفاع مقدس ادامه داد: ما آمریکایی ها را سال 65 و در ماجرای مک فارلین آزموده ایم؛ از این رو اگر نیاز عامل مذاکره بود ما در اوج نبرد نابرابر با عراق و متحدان آن از جمله آمریکا، شوروی، اروپا و اعراب، مک فارلینی را که با پاسپورت جعلی به فرودگاه مهرآباد آمده بود و در آن شرایط اخراج نمی کردیم.

سردار سلامی تصریح کرد: ملت ایران یک ملت کارآزموده و جنگ دیده است و آزمودن دوباره آنها خطاست.

وی با بیان اینکه توصیه ما به تیم هسته ای این است که اگر آمریکا مجددا با ادبیات ارعاب، تهدید و تحقیر در مذاکرات به دنبال برتری طلبی سیاسی بود، میدان مذاکرات را ترک کند، گفت: آنها این قضیه را به ما بسپارند تا در فضای تهدید با آنها تعیین تکلیف کنیم و کار را ادامه دهیم.

جانشین فرمانده کل سپاه با اشاره به اشتباه آمریکا تصریح کرد: آمریکا وقتی در منطق سیاسی کم می آورد از اعمال قدرت نظامی استفاده می کند و منطق آنها از زبان لوله تفنگ خارج می شود، در حالی که ما گلوله هایمان از زبان منطق خارج می شود.

وی یادآور شد: ما اگر آمریکا را تهدید نمی کنیم به این دلیل نیست که قدرتمند نیستیم؛ بلکه به این دلیل است که معتقدیم در فضای تعاملات دیپلماتیک و سیاسی باید اجازه داد سیاست مسیر خود را طی کند.

کد خبر 294375

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار