سه‌شنبه ۱۸ فروردین ۱۳۹۴ - ۱۰:۴۹
۰ نفر

همشهری آنلاین: وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: طرحی با عنوان آمایش سرزمین در رشته های پزشکی وجود دارد که به شورای عالی انقلاب فرهنگی ارسال کردیم و تصورم این است که تقریبا همه اعضای شورا موافق آن هستند.

به گزارش مهر،  حسن قاضی زاده هاشمی در حاشیه مراسم تودیع و معارفه معاون آموزشی این وزارتخانه در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوال خبرنگار مهر مبنی بر اینکه در سال جدید برنامه ای برای ادغام دانشگاه ها یا واحدهای پزشکی دارید یا خیر، گفت: اگر می خواهیم نظام آموزشی آسیب نبیند و ارتقا پیدا کند این موضوع با گسترش بی رویه واحدها و دانشگاه ها مغایرت دارد و نمی توانیم هر جایی دانشکده تاسیس کنیم لذا بهتر است که در قالب قطب ها به ویژه گروه پزشکی که با سلامت مردم سروکار دارند آنها را مجتمع کنیم تا از یک هم افزایی برخوردار شوند و ثمره آن کمک به سلامت مردم و ارتقاع بهداشت و سلامت عمومی باشد.

وی در ادامه افزود: چیزی به نام ادغام وجود ندارد و بیشتر بحث هماهنگی و هم افزایی است که در قالب قطب ها صورت می گیرد و در این یک سال و نیم گذشته هیچ مجوزی برای تاسیس دانشگاه پزشکی نداشته ایم. هدف ما این است که همین دانشکده هایی که هستند و تعدادشان کم نیست را با هم ادغام کنیم که البته این اتفاق پس از تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی عملی می شود.

  • اظهار نظر وزیر بهداشت درباره سریال در حاشیه

وزیر بهداشت در پاسخ به سوال دیگر مبنی بر اینکه نظرتان درخصوص سریال در حاشیه مهران مدیری چیست، گفت: بالاخره سریالی از رسانه ملی پخش می شود که مردم آن را تماشا و در مورد آن قضاوت می کنند. قرار نیست ما از طرف مردم اظهار نظر یا قضاوتی کنیم. البته از نظر فاخر بودن یا نبودن در حوزه هنر، هنرمندان برجسته و عزیزی در کشور هستند. بنده چند قسمت از این سریال را قبل از پخش دیدم و صحبت ها و نظراتی را به دوستان اعلام کردم اما کسی گوش نکرد. البته من از هیچ کس دلخور نیستم.

هاشمی افزود: نظر کلی بنده این است که صداوسیما یک دانشگاه است و باید برای ارتقای فرهنگ عمومی تلاش و از سرمایه های ملی صیانت کند و به مجموعه هایی که در خدمت مردم هستند حرمت بگذارد. البته هیچ کدام از آنها مقدس نیستند و اشتباهات و اشکالاتی دارند و از طرف دیگر نیز به عنوان یک ایرانی باید فکر کنیم که طنز در جامعه لازم است و طبیعت طنز این است که اغراق می کند. لذا نمی توانیم انتظار داشته باشیم هم هنر را تقویت کنیم و هم طنز داشته باشیم و هم درباره به هیچ قشری سریالی ساخته نشود. البته علاقه ما این بود که همانطوری که دوستان در صداوسیما اعلام کرده اند بیشتر از این مراقبت می شد.

وی افزود: در هر حال هرچه قضاوت مردم بود ما به آن احترام می گذاریم. بنده معتقدم خود ما نیز نباید حاشیه سازی کنیم چراکه کارهای مهمتری برای انجام دادن وجود دارد و این موضوع امری نیست که بخواهیم به آن توجه کنیم.

کد خبر 291503

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha