مجموع نظرات: ۰
شنبه ۱۵ فروردین ۱۳۹۴ - ۰۵:۱۲
۰ نفر

همشهری آنلاین: سبزترین ساختمان تجاری جهان به واسطه به کارگیری مجموعه‌ای دیدنی از نوآوری‌های تکنولوژیکی عنوان معتبر Living Building را نیز از آن خود کرد.

عنوانی تازه برای سبزترین ساختمان تجاری جهان

به گزارش مهر، ساختمان Bullitt Center که در سال 2013 رسما راه‌اندازی شد به واسطه انطباق با بسیاری از الگوهای زیست محیطی به عنوان سبزترین سازه تجاری جهان شناخته شده است و حالا عنوان معتبر Living Building را نیز از آن خود کرده است.

این عنوان به سازه‌هایی که بالاترین استانداردهای پایداری شهرنشینی مدرن و سبز را از آن خود می‌کنند اعطا می‌شود و حالا ساختمان Bullitt Center در شیکاگو آمریکا موفق به کسب چنین عنوانی شده است.

برای کسب این عنوان ضروری است تا ساختمان مورد نظر در 7 سرفصل حداکثر امتیازات را کسب کند: موقعیت جغرافیایی، تأمین آب، انرژی، بحث بهداشت، سلامت و شادی، مصالح به کار رفته، موارد قانونی و بازرگانی و نهایتا زیبایی.

این ساختمان به گونه‌ای طراحی و ساخته شده است که افراد شاغل در آن به طور ناخواسته به استفاده از دوچرخه به جای خودرو و همچنین حمل و نقل عمومی به جای وسایل نقلیه شخصی ترغیب می‌شوند.

اختصاص مکانی امن و مناسب برای پارک دوچرخه (به جای پارک هر خودرو، 29 دوچرخه را می‌توان در این فضا پارک کرد) و مکانی ویژه برای تعمیرات احتمالی دوچرخه از جمله ابتکار عمل‌هایی است که در این سازه به کار رفته است.

تأمین آب در این ساختمان، حتی آب آشامیدنی تنها از باران است.

کد خبر 291074

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار دانش

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

دیدگاه خوانندگان

اخبار بازار و کسب و کار

خواندنی‌ها