همشهری آنلاین: اولین خانه تمام خورشیدی در بریتانیا که نیاز ساکنان خود را به پرداخت هزینه‌های برق و گاز برطرف می‌کند، با قیمت ۱.۲ میلیون پوند به فروش گذاشته شد.

اولین خانه تمام خورشیدی دنیا به فروش می‌رسد

به گزارش مهر، خانه خورشیدی که نمای خارجی آن چوبی ساخته شده در شهر لسترشر، بریتانیا واقع شده و دارای ویژگی مهم انتشار صفر کربن، تبدیل انرژی خورشید به برق، شیشه‌های سه‌لایه و ذخیره آب باران است.

این خانه به طور کامل به وسیله لوله‌های آب زیر زمینی گرم شده و این گرما نیز به وسیله پنل‌های خورشیدی که در سقف نصب شده، تأمین می‌شود.

این خانه پنج خوابه توسط شرکت کاپلین هومز طراحی و در زمینی به مساحت 8 هزار متر مربع ساخته شده است. مایکل گودارد مدیر این شرکت گفت: طراحی و ساخت این خانه به ویژه مصالحی که در آن به کار رفته همگی از موادی بوده که کمترین اثرات کربنی را داشته باشد.

دولت بریتانیا در نظر دارد تمام خانه‌های جدید تا سال 2016 اثرات کربنی صفر داشته باشند.

این خانه خورشیدی نشان می‌دهد که چگونه فناوری‌های امروز را می‌توان برای یک خانه بزرگ خانوادگی به کار گرفت، اما بر اساس اعلام این شرکت این راهکار برای تمام انواع خانه‌ها در اندازه‌های مختلف قابل اجرا است.

دکتر اندرو رایت کارشناس فیزیک مهندسی ساختمان در دانشگاه دی‌مونتفورت نرخ گرمای زمین خانه در طی زمستان را بررسی کرده است.

دیوارهای خورشید تهویه هوای ورودی را گرم می‌کند و بانک انرژی زمینی تلمبه گرمایی گرما را ذخیره کرده و آن را برای استفاده هنگام کاهش دما به کار می‌گیرد.

همه فناوری‌های این خانه توسط یک سیستم کنترل اداره می‌شود که طی آن دمای داخل و خارج خانه، میزان انرژی کسب شده توسط پنل‌های خورشیدی و سطح گرما را اندازه می‌گیرد.

شیشه‌های سه‌جداره رو به جنوب مدیریت انرژی خانه در طول فصل زمستان را ارتقا می‌دهد.

برای اولین خانه تمام خورشیدی دو پارکینگ در نظر گرفته شده است.

پنل‌های خورشیدی این خانه هیبرید هستند چرا که این پنل‌ها هم انرژی برقی و هم انرژی گرمایی تولید می‌کنند.

انرژی نو

کد خبر 233507

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار