همشهری آنلاین: رییس پلیس راه راهور ناجا ضمن هشدار به رانندگان متخلف گفت: خودرو رانندگان خاطی ۷۲ ساعت در پلیس راه‌ها توقیف می‌شود.

به گزارش ایرنا، سرهنگ محمدحسین حمیدی در حاشیه بازدید از پایگاه‌های پلیس در سطح استان همدان در جمع خبرنگاران اظهار کرد: برخورد قاطع با متخلفان همواره در دستور کار پلیس راه کشور است و خودروی رانندگان متخلف علاوه بر توقیف 72 ساعته، با نصب پرده مبنی بر نمایش تخلف این خودرو در معرض دید سایر رانندگان قرار می‌گیرد.

وی اضافه کرد: در نوروز امسال لغزندگی جاده‌ها باعث شده تا رانندگانی که سرعت غیرمجاز دارند بیشترین سوانح رانندگی را از نوع واژگونی خودرو در سطح جاده‌ها ایجاد کنند.

سرهنگ حمیدی بیان داشت: در سال جاری راه‌های 22 استان کشور با تداوم بارش‌ها دچار لغزندگی شده و واژگونی خودروهایی که سرعت غیرمجاز داشته‌اند تا 51 درصد افزایش داشته است.

وی در ادامه با بیان اینکه هم اکنون تردد خودروها با ترافیک روان در جاده‌های کشور در جریان است، یادآور شد: البته در مسیر استان‌های قم، خراسان رضوی، خوزستان، بوشهر، اصفهان، فارس، همدان و کرمانشاه ترافیک پرحجم و روان است.

رییس پلیس راه راهور ناجا خاطرنشان کرد: جاده‌های شمالی کشور به خصوص محور کرج - چالوس و تهران - هراز به دلیل عرض کم جاده همواره با ترافیک نیمه سنگین مواجه است و مسیر شمشک به دیزین نیز به دلیل عدم ایمنی و ریزش کوه همچنان مسدود است.

وی با اشاره به تداوم بارش‌ها در کشور به خصوص برف در ارتفاعات، از رانندگان خواست ضمن همراه داشتن تجهیزات لازم، ایمنی در سرعت و دقت در رانندگی با رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی را سرلوحه سفرهای نوروزی خود قرار دهند.

رییس پلیس راه راهور ناجا رانندگان را بر رعایت سرعت مطمئنه و عدم سبقت غیرمجاز توصیه کرد و گفت: در زمان بارندگی به دلیل سر خوردگی خودرو، شتاب آن تغییر می‌کند و همین امر موجب می‌شود که راننده و سرنشینان در معرض خطر تصادف قرار گیرند همچنین رانندگان باید فاصله طولی را با خودروی جلو رعایت کنند.

طرح نوروزی پلیس از 25 اسفند ماه سال گذشته آغاز شده و تا 15 فروردین امسال ادامه دارد.

کد خبر 290579

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار