دوشنبه ۳ فروردین ۱۳۹۴ - ۲۲:۵۹
۰ نفر

همشهری آنلاین: صدراعظم المان در برلین میزبان آلکسیس سیپراس نخست وزیر یونان بود. در پایان این دیدار که با هدف کاهش تنش میان دو کشور و نیز گفتگو در باره برنامه رفرم اقتصادی یونان و نیز نحوه پرداخت بدهی‌های این کشور به طرف‌های اروپایی صورت گرفت دو طرف در نشست خبری شرکت کردند.

Tsipras - Merkel

به گزارش يورونيوز در این نشست خبری هیچیک از طرفین از پیشنهاد و یا راه حلی مشخص برای رفع اختلافات اتن با دولت‌های اروپایی سخن نگفت. مرکل ابتدا ضمن تاکید بر روابط نزدیک آلمان با مردم یونان و تلاش دولت‌های دو کشور برای تفاهم بیشتر و نیز یافتن راهی برای انجام کمک‌های مضاعف به یونان از وجود جوی اعتماد آمیز میان دو طرف سخن گفت و انجام اصلاحات وعده داده شده توسط دولت جدید یونان را خواستار شد.

سیپراس نیز بر تلاش مشترک و یافتن تفاهم بیشتر برای حل بدهی ها تاکید کرد و مبارزه با فساد مالی و فرار مالیاتی را از اولویت های برنامه های خود خواند. نخست وزیر یونان تصریح کرد علت مشکلات باقی مانده از سالهای گذشته تنها اشتباه یکجانبه یونان و یا نقش آلمان در این ماجرا نیست . سیپراس در ادامه یادآور شد کشورش باید به همراه آلمان و دیگر کشور های اتحادیه اروپا راه حل‌های مشترک برای این مشکلات پیدا کند. او همچنین با طرح مجدد مسئله غرامت‌‌های مربوط به اشغال خاک این کشور  توسط نازی‌ها در جنگ جهانی دوم آنرا بیشتر یک مسئله اخلاقی توصیف کرد

این دیدار از سوی تحلیلگران مسائل اروپا بهترین فرصت برای دو کشور جهت کاستن از تنش‌ها و مشاجرات لفظی هفته های اخیر عنوان شده است.

کد خبر 290496

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha