همشهری آنلاین: شورای عالی کار ساعت ۲۱ امشب ترکیب افزایش ۲۶۰هزارتومانی مجموع دریافتی مشمولان قانون کار در سال آینده را مشخص می‌کند.

مهر نوشت: ساعت ۲۱ امشب شورای عالی کار نشست پایانی خود را برای اعلام میزان افزایش های جدید در بسته حقوق و دستمزد سال آینده میلیون‌ها مشمول قانون کار را برگزار می کند. تاکنون دو افزایش جدید در بسته مزدی سال آینده در حق مسکن و پایه سنواتی قطعی شده است.

شورای عالی کار تصمیم گرفته است حق مسکن کارگران از ابتدای سال آینده از ۲۰ به ۴۰ هزارتومان افزایش یابد و پایه سنواتی روزانه در کمترین میزان از ۵۰۰ تومان به ۱۰۰۰ تومان برسد که به صورت کلی در این دو آیتم، ۳۵ هزارتومان افزایش حقوق نسبت به سال جاری برای کارگران رقم خواهد خورد.

در نشست چهارشنبه شب هفته گذشته شورای عالی کار بر افزایش ۲۶۰ هزارتومانی مجموع دریافتی سال آینده مشمولان قانون کار به توافق رسید. از این رو، در نشست امشب ترکیب این افزایش در دو بخش حداقل دستمزد و بن نقدی ماهیانه نیز مشخص می شود.

پیگیری‌ها نشان می دهد در افزایش حق بن نقدی سالیانه کارگران، رقم قابل توجهی به تصویب برسد که ممکن است تا ۲۰۰ هزارتومان نیز باشد. درباره افزایش حقوق سایر سطوح مزدی نیز بررسی‌ها حاکی از افزایش مناسبی در سال آینده خواهد بود.

شورای عالی کار در نشست امشب خود افزایش حداقل دستمزدها را دستکم ۱۸ و تا نهایتا ۲۰ درصد افزایش خواهد داد، بدین ترتیب می توان حداقل دستمزد سال آینده را یکی از رقم‌های ۷۱۸۵۲۰ تومان، ۷۲۴۵۱۰ تومان و یا رقم ۷۳۰۶۰۰ تومان دانست.

کد خبر 290010

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار اقتصاد كلان

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha