همشهری آنلاین: دولت رئیس‌‌جمهور فرانسوآ هولاند روز دوشنبه ۹ مارس (۱۸ اسفند) ۲۰۱۵ اصلاحاتی را اعلام کرد که هدف آن سهولت دسترسی اقشار کم‌درآمد به پزشک است و به این ترتیب خود را در معرض خشم کارکنان پزشکی قرار داد که معتقدند از ترتیبات مالی جدید باعث بی‌پولی آنها خواهد شد.

medical france

به گزارش رویترز روال معمول فعلی در فرانسه این است افراد از پیش برای مشاوره با پزشک ۲۳ یورو بپردازند، و بعد بنیاد بیمه بهداشتی عمومی پول آنها را بازپس دهد- ترتیباتی که بنابر استدلال دولت سوسیالیست بسیاری از افراد کم‌درآمد را از رفتن به نزد دکتر محروم می‌کند.

این اصلاحات دریافت خدمات درمانی در نقطه مصرف رایگان می‌کند و پزشک عمومی را وا می‌دارد که دستمزش را از این بنیاد طلب کند. در مقابل پزشکان استدلال می‌کنند که این روال جدید باعث افزایش بارکاری مدیریتی‌شان و تاخیر در پرداخت‌ها برای خدمات‌تان می‌شود.

ماریسول تورن، وزیر بهداشت فرانسه، در یک کنفرانس خبری گفت: «این ترتیبات جدید درمانی در دسترس همه قرار خواهد گرفت، زیرا عادلانه است و دسترسی به مراقبت‌های بهداشتی را گسترش خواهد داد.» او افزود که این روال جدید تا پایان سال ۲۰۱۷ عملی خواهد شد.

تورن گفت دولت سازوکارهای تضمین‌کننده ویژه‌ای را ایجاد خواهد کرد تا پرداخت پول پزشکان تضمین شود.

پزشکان در سراسر فرانسه از پیش بر ضد این طرح جدید به اعتصاب‌های کوتاه‌مدتی دست زده‌اند و همکارانشان برای تظاهراتی در ۱۵ مارس فرا خوانده‌آند.

 

 

 

کد خبر 289611

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha