همشهری آنلاین: ناوشکن پیشرفته آموزشی دماوند به طور رسمی به ناوگان شمال و منطقه چهارم نیروی دریایی ارتش در بندر انزلی الحاق شد.

ناوشکن

به گزارش تسنیم به نقل از اداره کل تبلیغات دفاعی وزارت دفاع، صبح امروز با حضور امیردریابان علی شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی، سردار حسین دهقان وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح و امیر سرتیپ حبیب الله سیاری فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران، ناوشکن پیشرفته آموزشی دماوند به طور رسمی به ناوگان شمال و منطقه چهارم نیروی دریایی ارتش در بندر انزلی الحاق شد.

کلیه مراحل طراحی، ساخت و به آب اندازی ناوشکن پیشرفته آموزشی دماوند توسط صنایع شهید تمجیدی سازمان صنایع دریایی وزارت دفاع و با همکاری بیش از 700 مرکز صنعتی، پژوهشی، دانشگاهی، سازمان‌ها و صنایع مختلف وزارت دفاع انجام شده است.

شرکت صنایع الکترونیک وزارت دفاع ( صاایران ) نیز بالغ بر 25 سامانه الکترونیکی و مخابراتی بومی را در ناوشکن پیشرفته آموزشی دماوند طراحی، اجرا و نصب نموده است که از این محصولات می‌توان به انواع رادارهای پیشرفته دریایی، سامانه‌های مخابراتی برای ارتباطات داخلی و خارجی شناور، سیستم‌های شناسایی و فریب و سامانه‌های مخابراتی و رهگیری زیر سطحی اشاره کرد.

همچنین سازمان صنایع هوافضای وزارت دفاع کار طراحی و نصب انواع سامانه‌های پدافند هوایی و سامانه‌های موشکی سطح به سطح را انجام داده است.

کد خبر 289484

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha