همشهری آنلاین: نتایج مطالعات محققان دانشگاه کمبریج نشان می‌دهد که خواب بیشتر از ۸ ساعت در شب، احتمال سکته مغزی را ۴۶ درصد افزایش می‌دهد.

به گزارش ایرنا به نقل از ساینس، مشکلات مربوط به حافظه و تمرکز، چاقی، دیابت و بیماری‌های قلبی از پیامدهای کم‌خوابی هستند، از طرفی پر خوابی نیز مشکلات خاص خود را دارد و مطالعات جدید نشان می‌دهد که خواب بیشتر از 8 ساعت در شب، با افزایش احتمال سکته مغزی مرتبط است.

با توجه به تحقیقات مرکز بنیاد ملی خواب آمریکا، حدود 7.9 ساعت خواب در شب برای افراد بین 18 تا 64 سال ضروری است و خواب کمتر و بیشتر از این می‌تواند برای سلامتی مشکل‌ساز باشد.

هنوز دلیل اصلی ارتباط پر خوابی و سکته مغزی روشن نیست؛ ولی تحقیقات انجام شده بر روی بیش از 9 هزار و 600 نفر این ادعا را تایید می‌کند.

سکته مغزی زمانی اتفاق می‌افتد که جریات خون مغز محدود یا لخته خون ایجاد می‌شود. در آمریکا سالانه 795 هزار نفر سکته مغزی را تجربه می‌کنند. مهمترین علایم این عارضه شامل سردرهای شدید بدون علت، احساس ناگهانی ضعف و بی‌حسی در یک طرف بدن، تغییر ناگهانی دید در یک یا دو چشم، اختلال در بلع غذا، احساس سرگیجه هنگام راه رفتن و مشکل در تکلم و شناخت دیگران مي‌شود.

نتایج این تحقیقات در نشریه Neurology منتشر شده است.

کد خبر 288525

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 3 =