همشهری آنلاین: علی دایی در واکنش به اصرار خبرنگاری برای موضع‌گیری در خصوص پرسپولیس گفت؛ چرا اصرار دارید در باره تیمی که از درون آن بی‌خبرم تحلیل و تفسیر داشته باشم

دایی

 علی دایی که در قالب تیم ملی 98 برای حضور در بازی خیریه به نفع کودکان سرطانی به کرمانشاه سفر کرده در گفت‌وگو با مهر گفت: حضورم در این بازی به خاطر کمک به کودکان سرطانی و لطف مردم کرمانشاه و دعوت یکی از دوستانم است.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: کمک به همنوعان وظیفه ماست و حضور من در این مسابقه هم به خاطر کمک به کودکان سرطانی است. ضمن اینکه دوست داشتم با سفر به کرمانشاه لطف همیشگی مردم آن دیار را پاسخگو باشم. در این بین مهندس یزدانی که از دوستان بسیار خوبم است هم در دعوت من نقش داشت و نمی توانستم به او جواب رد بدهم. حضور در اینگونه فضاها یادمان می دهد که نباید خود را دور از مردم بدانیم.

علی دایی در مورد دعوتش به جام اسطوره‌ها در مسکو هم گفت: آنجا من نماینده ایران هستم. حضور من به عنوان یک فرد حقیقی به نام علی دایی نیست و امیدوارم نماینده خوبی برای کشورم باشم.

سرمربی پیشین تیم ملی فوتبال ایران در پاسخ به این پرسش که مسئولان برگزاری تورنمنت اسطوره‌ها القاب جالبی مثل موتور گلزنی و فاتح دروازه‌ها اعلام کرده‌اند گفت: گفتم که به این سفر به چشم یک سفر شخصی نگاه نمی‌کنم و این القاب هم نظر لطف برگزار کنندگان است.

علی دایی در این مصاحبه به سوالات زیر هم پاسخ داد:

در مورد پرسپولیس حرفی ندارم.

  • اما شاید در این شرایط که حمید درخشان زیر منگنه اکثر پیشکسوتان و هواداران است خیلی‌ها انتظار داشتند شما به تلافی مصاحبه‌های اول فصل او علیه وی حبهه بگیرید.

اگر کسی آن موقع حرفی زده نظرش را گفته و مردم هم بهترین قاضی هستند. من که دور از گود هستم. دوست ندارم با مصاحبه برای تیمی که از ته دل آن دوست دارم حاشیه بسازم. الان مصاحبه کنم چه اتفاقی می‌افتد؟ چیزی تغییر می‌کند؟ پس بهترین راه سکوت است تا به مشکلات این تیم دامن نزنم.

  •  اگر شما در باشگاه پرسپولیس تصمیم گیرنده بودید درباره کادر فنی در این شرایط چه تصمیمی می‌گرفتید؟

 فعلا که تصیم گیرنده نیستم. من می‌گویم درباره پرسپولیس حرفی ندارم شما دوباره سئوال می‌پرسید.

  • حداقل به عنوان یک چهره ورزشی و نه سرمربی قبلی پرسپولیس که می‌توانید اظهار نظر کنید.

من موفقیت را در ثبات می‌بینم. به ذوب آهن نگاه کنید. به یحیی اعتماد کردند و مزد آن را هم گرفتند.

  •  یعنی معتقدید درخشان باید بماند؟

ايراد بزرگ ما این است که همیشه می‌دانیم چه چیزی را نمی‌خواهیم اما نمی‌دانیم چه چیزی را می‌خواهیم. به همین خاطر همواره در آزمون و خطا هستیم. رفت و آمد مربی باید بر اساس یک مطالعه و بررسی کامل باشد و من با عزل و نصب‌های بی‌برنامه و بی‌هدف مخالفم. اگر برنامه محور باشیم نه کسی بی‌دلیل سرمربی می شود نه کسی بی‌دلیل عزل می‌شود. در این شرایط پرسپولیس به آرامش نیاز دارد و من از هواداران عزیز می‌خواهم به دور از حاشیه تیم‌شان را حمایت کنند.آدم‌ها مهم نیستند اما ناکامی پرسپولیس در تاریخ می‌ماند.

  •  چند دوره قبل وقتی پرسپولیس با شما 5 بازی پیاپی نتیجه نگرفت. استعفا دادید. استعفا هم می‌تواند در این شرایط کارگشا باشد؟

چرا اصرار دارید من درباره تیمی که از درون آن بی‌خبرم تحلیل و تفسیر داشته باشم؟ پرسپولیس باید به خاطر هواداران موفق باشد و اگر سکوت علی دایی به این موفقیت کمک می‌کند اجازه بدهید نظری نداشته باشم.

  • ولی اکثر پیشکسوتان نظرشان را می گویند.

- هر کس روشی دارد. آنها هم دلسوز تیم هستند و حتما می‌دانند با نظراتشان می‌توانند به تیم کمک کنند. من راه کمک را در سکوت خودم می‌بینم. نمی‌توانم مثل کسانی باشم که برای تخریب من و تیمم در برنامه‌های طنز شبکه نسیم و برنامه آشپزی هم می‌رفتند مصاحبه می‌کردند. گذر زمان قاضی خوبی است و همه چیز را برملا می‌کند.

  • حالا که موضع تان درباره پرسپولیس سکوت است از تراکتور حرف بزنید. قرار است به تبریز بروید؟

خیر. برای تیم خوب تراکتور و هواداران پرشور آن آرزوی موفقیت دارم و به رسول هم خسته نباشید می‌گویم. فوتبال از این رفت و آمدها زیاد دارد و برادرانه به او می‌گویم همیشه گذشته را فراموش کند. راه آینده هنوز باز است و او می‌تواند به جایگاه خوبی در مربیگری برسد.

به آخرین سئوال بحث بودن و نبودن کي‌روش هم همچنان مطرح است.در این باره چه نظری دارید؟
- من قبلا نظرم را گفته‌ام. برای یکبار هم که شده بیاییم برنامه محور باشیم و به مربی فرصت بدهیم کارش را انجام دهد.

کد خبر 286944

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار فوتبال ايران

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha