همشهری آنلاین: آنگلا مرکل، صدر اعظم آلمان در سفر به مجارستان ضمن دیدار با ویکتور اوربان، نخست وزیر این کشور بر لزوم اجرای دموکراسی همراه با آزادی بیان از سوی دولت تاکید کرد.

اختلاف نظر میان مرکل و نخست وزیر مجارستان درباره دموکراسی

به گزارش يورو نيوز، سفر صدر اعظم آلمان به مجارستان دو هفته پیش از سفر ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه به این کشور صورت گرفت.

دموکراسی، درگیری در شرق اوکراین و انرژی و اقتصاد از مهمترین موضوع های مورد بحث میان روسای دو کشور بود.

نخست وزیر مجارستان در توضیح خود درباره دموکراسی گفت: «به نظر ما هر نوع از دموکراسی لزوما به معنای آزادی نیست و در صورتی که یک نفر به ما بگوید که دموکراسی باید برابر با آزادی باشد این به معنای امتیاز دادن به یک ایدئولوژی است که ما آن را نمی‌پذیریم.»

آنگلا مرکل اما با اشاره جدایی ناپذیر بودن دموکراسی از آزادی گفت: «حزب ما یعنی همان حزبی که من از آن آمده‌ام، حزب اتحاد دموکرات- مسیحی سه ریشه دارد. مسیحیان سوسیالیست، لیبرال و محافظه کار. بر همین اساس برای معنای کلمه "غیر لیبرال" هیچ ربطی به دموکراسی ندارد.»

روز دوشنبه گروهی از مخالفان سیاست‌های دولت مجارستان در مقابل ساختمان دانشگاه زبان آلمانی در شهر بوداپست، پایتخت تجمع کردند. معترضان از آنگلا مرکل خواستند تا بر لزوم اجرای دموکراسی بر اساس ارزشهای اروپایی در مجارستان تاکید کند.

کد خبر 286246

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار اروپا

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

وبگردی