همشهری آنلاین: لوکوموتیورانان آلمان در یک اعتصاب دو ساعته در مسیرهایی در شهرهای هامبورگ و برلین، بر خواسته‌های خود تآکید کردند.

به گزارش دویچه‌وله با وجود این‌که چهارشنبه ۸ اگوست (17 مرداد) دادگاه‌ کار نورنبرگ، اعتصاب در شبکه‌ی ریلی آلمان را غیرقانونی اعلام کرد، بخشی از خطوط حمل‌ونقل مسافر، امروز پنج‌شنبه شاهد توقف دو ساعته‌ی قطارها بودند.

 دادگاه نورنبرگ علت این حکم را زیان دیدن اقتصاد کل کشور از این اعتصاب اعلام کرد.

 مسیرهای اعلام شده در حکم این دادگاه‌ها شامل تعدادی از قطارهای مسافربری شهرهای هامبورگ و برلین نمی‌شود. لوکوموتیورانان نیز در همین بخش‌ها اعتصاب کرده‌اند.

 هم‌چنین قرار بود که اعتصاب‌ها ۲۴ ساعت قبل، به اطلاع عموم برسند.

یکی از سران اتحادیه‌ی لوکوموتیورانان (GDL) در برلین، در پاسخ به این سؤال که چرا این اعتصاب، پیشتر اعلام نشده است گفت که مقامات راه‌آهن آلمان، بر سر میز مذاکره نشسته‌اند اما از اهرم قضایی برای پیشبرد خواست خود استفاده می‌کنند‌. در شرایطی که یک طرف پایبند به تعهدات خود نیست، لزومی ندارد که اتحادیه‌ی لوکوموتیورانان به تعهدات خود پایبند باشد.

این اعتصاب به معنای توقف قطارها در مسیرها و خارج از ایستگاه‌ها نیست، بلکه تنها اعمال محدودیت‌ در بخش‌هایی از شبکه‌ی ریلی کل کشور خواهد بود.

مقامات اتحادیه‌ی لوکوموتیورانان این تصمیم خود را زنگ خطری برای مقامات راه‌آهن اعلام کرده و تأکید کردند که کارفرما باید در جهت بازسازی اعتماد از دست رفته تلاش کند.

رئیس هیئت مذاکرم کننده‌ی راه‌آهن نیز با اعلام آمادگی برای ادامه‌ی مذاکرات گفت که اتحادیه‌ی لوکوموتیورانان نباید کارفرمای خود را به عنوان "دستگاه شکنجه" نشان دهد.

در این میان رئیس اتحادیه‌ی لوکوموتیورانان  از این‌که یک مرجع قضایی، با اعتصاب یک اتحادیه برای دفاع از حقوق خود مخالفت می‌کند، اظهار تأسف کرد.

وی هم‌چنین اعلام کرد که اعتصاب‌های آینده نیز پیشتر اعلام نخواهند شد.

 درخواست فرجام‌خواهی اتحادیه‌ی لوکوموتیورانان، به دادگاه نورنبرگ ارائــه شده است. قــرار است روز جمعه (۱۰ آگوست) به این اعتراض رسیدگی شود.

کد خبر 28610

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار