مجموع نظرات: ۰
سه‌شنبه ۲۳ مرداد ۱۳۸۶ - ۱۳:۴۳
۰ نفر

همشهری آنلاین: محققان یک شرکت ایرانی جا کارتی هشدار دهنده‌ای ساختندکه می‌تواند افراد را با هشدار متوجه کارت‌هایی کند که بر روی دستگاه جا گذاشته‌اند.

مهندس جواد رضا نژاد مدیر تحقیقات شرکت سازنده این محصول ضمن اعلام این خبر به همشهری‌آن لاین گفت: این دستگاه کوچک ضمن محافظت فیزیکی از تمام کارت‌های اعتباری، از جا ماندن آنها در مکان های مختلفی مانند پمپ‌های بنزین و عابر بانک‌ها جلوگیری می‌کند. طرز کار دستگاه به این صورت است که 30 ثانیه پس از خروج کارت از آن، به صورت متوالی و با فاصله زمانی مشخصی بوق هشدار می‌زند. در نتیجه صاحب کارت متوجه می شود که می بایست کارت را به جا کارتی بازگرداند.

وی همچنین گفت: پیش از آنکه بنزین سهمیه بندی شود و کارت هوشمند سوخت در اختیار مردم قرار گیرد، ما برای جلوگیری از مفقود شدن کارت‌های اعتباری بانک‌ها اقدام به طراحی و ساخت این دستگاه کردیم و در حالی که هنوز مراحل آزمایشی را می‌گذراندیم، از طریق رسانه‌ها متوجه شدیم جاماندن کارت های سوخت در ایستگاه های پمپ بنزین به یک معضل همگانی تبدیل شده است. در نتیجه فعالیت خود را افزایش دادیم تا زودتر به نتیجه لازم برسیم که خوشبختانه هم اینک این دستگاه کوچک به مرحله تولید انبوه رسیده است و می توانیم آن را در تعداد بالا به هموطنان عرضه کنیم.

رضا نژاد با اشاره به این که این دستگاه با شماره ثبت اختراع 38512669 در اداره مالکیت‌های صنعتی ثبت شده است در پایان اضافه کرد: در حال حاضر این دستگاه برای هشدار به صاحب کارت، صرفاً بوق متوالی و فاصله دار می‌زند ولی ما قصد داریم در آینده نزدیک آن را مجهز به پخش ملودی کنیم. در این صورت قادر خواهیم بود همراه با هشدار دادن به صاحبان کارت های اعتباری و کارت های هوشمند سوخت، نغمات جاودان موسیقی ایرانی را نیز در ذهن‌شان تداعی کنیم.

این شرکت پیش از این نیز اختراعاتی [ثبت دستگاه ورق زن نت ایرانی در آلمان] داشت که با تشویق در نمایشگاههای جهانی روبرو شده بود.

کد خبر 28555

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار دانش

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

دیدگاه خوانندگان

وبگردی

اخبار بازار و کسب و کار