همشهری‌آنلاین: در حالی که فشارها بر دولت ژاپن در رابطه با سرنوشت گروگان‌های این کشور در دست گروه تروریستی داعش تشدید می‌شود، وزیر خارجه ژاپن با مقامات بلندپایه بسیاری از کشورها از جمله وزیر خارجه ایران، گفت‌و‌گو کرد. دولت ژاپن نیز ستاد بحران تشکیل داد.

iran-japani

سی ساعت مانده به پایان ضرب الاجلی که داعش برای اعدام گروگان‌های ژاپنی خود تعیین کرده اند، دولت ژاپن روز پنجشنبه یک ستاد بحران به ریاست شینزو آبه ،نخست‌وزیر این کشور تشکیل داد و یکی از معاونان وزیر امور خارجه خود را به اردن اعزام کرد.

یاسوهید ناکایاما، معاون وزیر امور خارجه ژاپن که به اردن سفر کرده است، چهارشنبه شب مذاکراتی طولانی با شینزو آبه داشت. او پیش از این با عبدالله دوم، پادشاه اردن دیدار کرد.

عبدالله دوم به معاون وزیر خارجه ژاپن خاطر نشان کرد که شرایط بسیار دشوار است اما دولت ژاپن باید در خصوص همکاری کامل اردن با توکیو در تمام زمینه‌ها اطمینان خاطر داشته باشد.

فومیو کیشیدا ،وزیر امور خارجه ژاپن نیز روز چهارشنبه در تماسی تلفنی با محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران در همین‌باره گفت‌وگو کرد.

وزیر امور خارجه ایران به همتای ژاپنی خود درباره حمایت تهران اطمینان داد و تاکید کرد مسئله گروگان‌های ژاپنی در دست داعش برای منطقه خاورمیانه و حتی کل جامعه بین‌المللی یک تهدید محسوب می‌شود.

به گزارش واحد مرکزی خبر به نقل از خبرگزاری فرانسه از توکیو، نخست‌وزیر ژاپن و وزیر امور خارجه این کشور همچنین به طور مستقیم یا تلفنی با مقامات بلند پایه بسیاری از کشورهای جهان از جمله ترکیه، فرانسه، ایتالیا، آمریکا و انگلیس گفت‌وگو کردند و برای آزاد کردن دو تبعه کشورشان که در اسارت داعش به سر می‌برند، ار آنها  کمک خواستند.

گروه تروریستی داعش در نواری ویدئویی که روز سه‌شنبه در اینترنت قرار داده شد ،تهدید کرد اگر در عرض 72 ساعت 200 میلیون دلار به این گروه داده نشود، دو گروگان ژاپنی خود را خواهد کشت.

کد خبر 285026

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار مجامع‌ جهانی

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha