همشهری آنلاین: فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران گفت: با برنامه ریزی صورت گرفته تا پایان سال ۱۳۹۴شاهد انسداد کامل مرزهای شرقی کشور خواهیم بود.

اسماعیل احمدی مقدم

به گزارش ایرنا سردار اسماعیل احمدی مقدم روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگاران در محل فرماندهی انتظامی خوزستان در اهواز با اشاره به موضوع امنیت در مرزهای شرقی نیز افزود: در شرق کشور با توجه به حضور سپاه و مرزبانی، به سرعت در استقرار استحکامات و تجهیز واحدهای مرزی هستیم تا تمام مرزهای ما حتی نقاط کور کنترل، و از تحرکات گروه های تروریستی و اشرار جلوگیری کنیم.

وی به تمهیدات صورت گرفته و تعامل دستگاه های امنیتی و انتظامی و اطلاعاتی برای استمرار امنیت در مرزهای غربی کشور اشاره کرد و گفت: با تلاش دستگاههای مزبور هیچ گونه نگرانی بابت امنیت مرزهای غربی کشور وجود ندارد.

سردار مقدم افزود: در سایه پیروزی های اخیر نیروهای مردمی و ارتش عراق، هیچ تهدیدی از سوی تروریست های تکفیری برای مرزهای غربی کشور وجود ندارد و اوضاع امنیتی مرزهای غربی کشور اکنون در بالاترین سطح قرار دارد.

وی گفت: نزدیک ترین نقطه گروه تروریستی داعش به مرزهای غربی کشور 40 کیلومتری آن سوی شهر مرزی قصرشیرین در خاک عراق بود ولی اکنون تروریست های داعش با تحولات اخیر از مرزهای غربی کشورمان دور شده اند و تهدیدی متوجه ما نیست.

سردار مقدم افزود: البته آمادگی و هوشیاری نیروهای مرزبانی در مرزهای غربی در بالاترین سطح قرار دارد و همه چیز در کنترل است.

فرمانده انتظامی جمهوری اسلامی ایران گفت: در خوزستان، نزدیکی گروه های تروریستی به مرزهای ما منتفی است ولی نیروهای انتظامی و دستگاه های اطلاعاتی تلاش می کنند که جای نگرانی وجود نداشته باشد.

سردار احمدی مقدم تفرقه افکنی و ایجاد اختلاف بین شیعه و سنی را از اهداف گروه های تروریستی و اشرار عنوان کرد و افزود: خوشبختانه تعداد زیادی از این عوامل دستگیر و تحویل مراجع قضایی شده اند.

وی در ادامه به موقعیت حساس و راهبردی خوزستان در ابعاد اقتصادی، حمل و نقل جاده ای و دریایی و موقعیت مرزی این استان اشاره کرد و گفت: نیروی انتظامی همپای مردم برای ایجاد امنیت و آرامش منطقه تلاش می کند و در این راه به موفقیت های خوبی در شاخص های امنیتی دست یافته است.

سردار مقدم معضل بزرگ خوزستان را جرم سرقت عنوان کرد و افزود: از ابتدای امسال، رشد سرقت در این استان متوقف شده و کشف جرم سرقت نیز پنج درصد افزایش داشته است.

وی در پاسخ به سووال 'نقش و جایگاه آمران به معروف و ناهیان از منکر' در رویارویی با ناهنجاری های اجتماعی گفت: نیروی انتظامی تلاش می کند در خط مقدم دفاع از هنجارها باشد؛ محدوده کار این عزیزان تذکر لسانی با زبان نرم است و کسانی که از این راه به مقابله با ناهنجاری ها کمک کنند حمایت می کنیم و مداخله مستقیم و فیزیکی آمران به معروف پذیرفتنی نیست و باید از آن پرهیز شود.

سردار احمدی مقدم در سفر به خوزستان صبح چهارشنبه در آیین صبحگاه مشترک نیروی انتظامی خوزستان شرکت و از نیروهای حاضر در میدان سان دید.

کد خبر 283429

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار دفاع-امنیت

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

دیدگاه خوانندگان

وبگردی

اخبار بازار و کسب و کار