یکشنبه ۳۰ آذر ۱۳۹۳ - ۱۸:۰۸
۰ نفر

همشهری آنلاین: روزنامه انگلیسی' دیلی میل' از اقدام داعش به تجارت اعضا وجوارح انسان برای سرمایه گذاری تروریسم در منطقه خاورمیانه و فروش آنها در بازار سیاه بین‌المللی خبر داد.

داعش

به گزارش ايرنا،  روزنامه دیلی میل چاپ انگلیس نوشت: داعش تاکنون توانسته است خزانه جنگی خود را که سالانه دو میلیون دلارهزینه برمی دارد از منابع مبهم از جمله تولید نفت، تجارت اعضا وجوارح انسان وقاچاق مواد مخدر پر کند.

این روزنامه افزود: داعش از چندین ماه قبل اقدام به استخدام پزشکان خارجی برای بیرون کشیدن اعضای داخلی انسان‌ها نه تنها از سربازان کشته شده بلکه از گروگان‌های زنده از جمله کودکان اقلیت‌های دینی در عراق وسوریه می‌کند.

روزنامه دیلی میل چاپ انگلیس با اشاره به اخبار هولناک گزارش خبری به نقل از دکتر 'سیروان موصلی' پزشک گوش وحلق وبینی عراقی نوشت داعش از پزشکان خارجی برای مدیریت شبکه گسترده تجارت اعضا وجوارح انسان از بیمارستانی در شهر موصل در شمال عراق که تحت کنترل آنها می‌باشد استفاده می‌کند و این شبکه در ابتدای کار خود سود بسیار زیادی برده است.

روزنامه مذکور تاکید کرد: داعش بخشی را اختصاص به قاچاق اعضا وجوارح انسان داده است که تنها مسئولیت آن فروش قلب، جگر و کلیه‌های انسان در بازار سیاه بین‌المللی سود آور است.

دکتر سیروان موصلی در این گزارش افزود: وی در مدت اخیر شاهد اقدام غیر عادی در داخل مراکز پزشکی از طریق استفاده از جراحان عرب وخارجی در موصل بوده که در عین حال از اختلاط آنها با پزشکان محلی جلوگیری می‌شد و اطلاعات به دست آمده حاکی از فروش اعضا وجوارح انسان در این شبکه بود.

این گزارش می‌افزاید: عمل‌های جراحی در داخلی یکی از بیمارستان‌ها انجام می شود سپس اعضا و جوارح انسان‌ها به سرعت از طریق شبکه‌های متخصص در این زمینه انتقال داده می‌شود.

دکتر موصلی افزود: اعضا وجوارح سربازان کشته شده به علاوه زخمی‌هایی که حال وخیمی دارند همچنین افراد گروگان گرفته شده به سرعت در بیمارستان از بدن آنها خارج وبه شبکه‌های تجارت انسان منتقل می‌شود.

این گزارش می افزاید بیشتر اعضا و جوارح بشری از سوریه و عراق به کشورهای همسایه از جمله ترکیه قاچاق شده به باندهای جنایتکار فروش اعضا به مشتریان مشکوک در سراسر جهان فروخته می‌شود.

کد خبر 281646

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار غرب آسیا

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha