همشهری آنلاین: دو افسر پلیس نیویورک در تیراندازی فردی مسلح در محله بروکلین این شهر کشته شدند و فرد ضارب نیز با شلیک به سر خودکشی کرد.

یک فرد مسلح دو پلیس آمریکا را به تلافی مرک گارنر کشت

به گزارش واحد مرکزی خبربه نقل ازپایگاه اینترنتی نیویورک دیلی نیوز،در تیراندازی فردی ناشناس در خیابان میرتل در منطقه بروکلین شهر نیویورک در آمریکا دو افسر پلیس این شهر کشته شدند.شاهدان عینی اعلام کردند فردی که در حال فرار بود به طرف این دو مامور پلیس تیراندازی کرده است.

منابع آگاه اعلام کرد عامل قتل دو افسر پلیس نیویورک پیش از اجرای طرح خود در اینترنت اعلام کرده بود قصد کشتن دو افسر پلیس را دارد.

این فرد مسلح در اینترنت اعلام کرده بود قصد دارد به تلافی قتل اریک گارنر شهروند سیاه پوست آمریکایی به دست نیروهای پلیس، دو مامور پلیس را بکشد. وی پس از عملی کردن طرح خود در حالی که تحت تعقیب نیروهای پلیس بود در یک ایستگاه مترو با اسلحه خودکشی می کند.

این فرد بیست و هشت ساله که نامش اسماعیل برینزلی اعلام شده است در اینستاگرام نوشته است من قصد دارم امروز دو خوک کثیف (مامور پلیس آمریکا)را بکشم، آنها یکی از ما یعنی اریک گارنر را کشتند بیایید دو تا از آنها را بکشیم.

پلیس اعلام کرد وی در این حمله از سمت پنجره سرنشین خودرو به یک گشتی پلیس نزدیک می شود و رافائل راموس و ونجیان لیو دو افسر پلیس را از ناحیه سر هدف قرار می دهد. این دو افسر پلیس به عنوان بخشی از طرح کاهش جرایم در منطقه بروکلین درحال گشت زنی بودند که این حادثه روی داد.

برینزلی در مطلبی که شامل عکس یک اسلحه نقره ای رنگ نیز هست نوشته است این احتمالا آخرین مطلب من است و این مطلب بیش از دویست لایک خورده است.

این تیراندازی در برهه زمانی حساسی روی داده است، پلیس در نیویورک و سراسر آمریکا به شدت به علت خشونت مورد انتقاد قرار گرفته است. این انتقادات پس از قتل اریک گارنر توسط پلیس شد گرفت تصاویر غیر حرفه ای نشان می دهد که یک افسر پلیس هنگام بازداشت وی دستش را دور گردن گارنر پیچیده است و گارنر پیش از بیهوش شدن می گوید نمی تواند نفس بکشد.

ادامه تظاهرات معترضان علیه خشونت پلیس آمریکا

صدها آمریکایی با حضور در بزرگترین مرکز خرید این کشور خشم خود را نسبت به اقدامات و خشونت‌های نژادپرستانه پلیس این کشور نشان دادند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از خبرگزاری فرانسه، معترضان با حضور در مرکز خرید آمریکا در منطقه بلومینگ تاون در مرکز ایالت مینه سوتا شعار سر می‌دادند: "زندگی سیاه پوستان مهم است".

عکس‌هایی که در توییتر منتشر شده است ده‌ها معترض از جمله چندین مغازه دار را نشان می‌داد که دست‌های خود را به نشانه احترام به مایکل براول نوجوان سیاه پوست آمریکایی که توسط یک افسر پلیس سفید پوست در ایالت فرگوسن، میسوری کشته شد در هوا قرار داده بودند.

برخی شاهدان عینی اعلام کرده‌اند که براون هنگامی که به سمت وی تیراندازی شد دستهای خود را در هوا قرار داده بود.

معترضان اعلام کردند که پلیس از قدرت خود علیه سیاه پوستان آمریکایی سوءاستفاده می‌کند. گزارشات حاکی از آن است که سه هزار معترض اعلام کرده‌ بودند که در این اعتراضات مشارکت خواهند کرد.

تصاویری که در رسانه‌های اجتماعی منتشر شده نشان دهنده جمع کثیری از افراد بود که در داخل و خارج از این مرکز خرید تجمع کرده بودند. همچنین پلیس و نیروهای امنیت نیز در این مرکز خرید حضور داشتند اما بر اساس گزارشات هنوز هیچ معترضی دستگیر نشده است.

کد خبر 281635

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار آمریکا

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha