مجموع نظرات: ۰
دوشنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۳ - ۱۱:۴۶
۰ نفر

همشهری آنلاین: چین همواره در تلاش برای رسیدن به ترین‌ها بوده‌است، و اکنون یکی دیگر از رکورد‌های جهانی‌اش را به ثبت رسانید و طولانی‌ترین سفر قطار در جهان توسط این کشور به پایان رسید.

براساس گزارش CNN، قطار باربري چيني به‌نام Yixin Ou سفري حماسي را پشت‌سر گذاشت و بيش از 13 هزار كيلومتر را از ميان هشت كشور طي 21 روز طي كرد و طولاني‌ترين سفر قطاري در جهان را به نام خود به‌ثبت رساند.

اين قطار در 18 نوامبر سفر خود را از ايوو در شرق چين آغاز كرده و راهي قزاقستان، روسيه، بلاروس، مجارستان، آلمان، فرانسه و در نهايت اسپانيا شد و در مادريد سفر خود را به پايان رسانيد.

اين قطار 30 كانتينر اسباب‌بازي، لوازم‌التحرير و ديگر اقلام را به همراه داشت و قرار است محصولات اسپانيايي از قبيل روغن زيتون، گوشت و ديگر انواع مواد غذايي را به همراه خود به چين بازگرداند. آنا پاستور وزير حمل‌و‌نقل عمومي اسپانيا اين سفر را دستاوردي بزرگ در صنعت راه‌آهن توصيف كرده‌است.

اين سفر آزموني براي سنجيدن امكان ايجاد سرويس‌هاي منظم ميان چين و اسپانيا با هدف بهبود روابط تجاري دوجانبه بوده‌است. آنا بوتلا سرانو فرماندار مادريد نيز اين مسير تجاري را جاده ابريشم قرن 21 ناميده است.

درحال حاضر سرويس‌هاي منظم حمل و نقل راه‌آهن ميان آلمان و چين وجود دارد كه چونگكينگ در چين را به دويزبورگ و پكن را به هامبورگ اتصال مي‌دهد.

کد خبر 281110

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

وبگردی