همشهری آنلاین: شرکت فرانسوی آلستوم از ساخت اولین قطار مسافربری جهان با سوخت هیدروژنی خبر داده که قرار است تا قبل از پایان سال ۲۰۱۷ فعالیت خود را در کشور آلمان آغاز کند.

آغاز به کار اولین قطار هیدروژنی جهان در آلمان

به گزارش مهر، این قطار مسافربری تقریبا بی‌سر و صدا که Coradia iLint نام دارد تنها از گاز هیدروژن به عنوان سوخت استفاده می‌کند و بنابر این خروجی آن تنها بخار و آب تغلیظ شده خواهد بود.

یک مخزن سوخت هیدروژنی بر سقف این ترن نصب شده که انرژی پیل‌های سوختی قطار را به منظور تولید انرژی الکتریسیته تامین خواهد کرد.

شرکت آلستوم اظهار امیدواری کرده که این قطارهای جدید جایگزین قطارهای دیزلی شوند که هم اکنون به طور گسترده در اروپا مورد استفاده قرار می‌گیرد. این قطارها علی‌رغم استفاده گسترده از قطارهای برقی در کشورهای اروپایی هنوز هم برای حمل و نقل مسافر به کار برده می‌شوند.

اولین بار نمونه اولیه این قطارها در نمایشگاه تجاری سالانه InnoTrans آلمان در هفته جاری به نمایش درآمدند. قطار یاد شده در ماه‌های پایانی سال ۲۰۱۷ در مسیر Buxtehude-Bremervörde-Bremerhaven-Cuxhaven در شمال غرب آلمان به کار گرفته خواهد شد.

تعداد قطارهای سفارش داده شده برای استفاده در این مسیر در آلمان ۱۴ مورد اعلام شده است. تست‌های ضروری به این منظور توسط مقامات آلمانی انجام شده و طی ماه‌های آینده هم ادامه می‌یابد.

کد خبر 347401

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار