همشهری آنلاین: دکتر قالیباف وارد شهر نجف شد و مورد استقبال استاندار نجف قرار گرفت. شهردار تهران ضمن زیارت مرقد مطهر امیرالمومنین علی (ع) با قائم مقام تولیت آستان آن حضرت و پیگیری طرح توسعه حرم‎ دیدار کرد.

ورود قالیباف به نجف

ورود قالیباف به نجف - عکس:مجید حسینی محمدباقر قالیباف در سومین روز رسمی پیاده روی بزرگ اربعین ضمن حضور در موکب امام رضا(ع)، مورد استقبال زائران اعم از ایرانی و عراقی قرار گرفت.

به گزارش خبرنگار آیین و اندیشه خبرگزاری فارس از عراق، پیاده روی اربعین بزرگترین تجمع صلح آمیز جهان است و طی آن 20 میلیون زائر حسینی خود را به کربلا می رسانند، زیارت می کنند و باز می گردند.

اوج این پیاده روی روزهای منتهی به اربعین حسینی(ع) است و زائران از ملیت‌های مختلف با پای پیاده مسیر 80 کیلومتری نجف تا کربلا را طی می‌کنند.

امسال شهرداری تهران حضور فعالی در این مسیر دارد و در حفظ نظافت مسیر به شهرداری کربلا مدد می‌رساند.

محمدباقر قالیباف نیز که در پیاده روی بزرگ اربعین حضور دارد، صبح امروز با حضور در موکب امام رضا(ع) شباب الخمینی، ضمن بازدید از بخش های مختلف این موکب رفاهی ـ فرهنگی، با زائران حضرت اباعبدالله الحسین(ع) به گفت و گو نشست و مورد استقبال آنان قرار گرفت.

موکب امام رضا(ع) در عمود 285 قرار دارد و یکی از بزرگترین موکب های مسیر محسوب می‌شود.

مسیر نجف به کربلا به وسیله تیرهای برق وسط جاده شماره گذاری شده است. این عمودها از شماره یک تا شماره 1452 را شامل می‌شود و بهترین راهنما برای طی کردن مسیر است.

کد خبر 280802

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار