همشهری آنلاین: اتابک نادری پس از اعلام تصمیم محمد باقر قالیباف مبنی بر افزوده شدن اداره کل حقوقی شهرداری تهران به تالار «سنگلج»، گفت: باید این اتفاق را برگ مهمی از تقویم تاریخ تئاتر ایران دانست که امیدواریم به زودی عملیاتی شود.

تالار سنگلج

به گزارش ايسنا؛ به تازگی مدیر عامل شرکت توسعه فضاهای فرهنگی شهرداری تهران تصمیم شهردار تهران برای اضافه شدن اداره کل حقوقی شهرداری به تالار سنگلج که در مجاورت این مکان قرار دارد، را اعلام کرد که اتابک نادری به عنوان ایده‌پرداز طرح توسعه تالار سنگلج این مسئله را به جامعه تئاتر تبریک گفت.

نادری در اين باره بیان کرد: طبق تصمیم اعلام شده قرار است ساختمان حقوقی به تالار سنگلج اضافه شود که این موضوع با پیگیری اینجانب از طرف هنرمندان و به توصیه داود رشیدی با دستور شهردار تهران محقق شد.

وی افزود: با دستور آقای قالیباف،‌شرکت توسعه فضاهای فرهنگی بودجه مناسبی را در نظر گرفته و به سازمان املاک و مستقلات هم دستوری ابلاغ شده تا این تغییر انجام شود.

نادری تاکید کرد: به عنوان عضو کوچکی از جامعه تئاتر از مسئولان مربوط و مهندس راحتی،‌ مدیر عامل شرکت توسعه فضاهای فرهنگی، قدردانی می‌کنم.

گفتني است  اخیرا مدیر عامل و خاتمی مدیر روابط عمومی شرکت توسعه فضاهای فرهنگی، با حضور در منزل داود رشیدی با این هنرمند دیدار و گفتگو کردند.

راحتی در این دیدار که با حضور احترام برومند، همسر داود رشیدی و اتابک نادری مدیر اسبق تئاتر سنگلج نیز همراه بود،گفت: توسعه تالار «سنگلج» به عنوان خاستگاه تئاتر پایتخت در دستور کار شرکت توسعه قرار دارد و ما به شکل جدی پیگیر اجرای آن هستیم تا علاوه بر توسعه این سالن قدیمی تئاتر پایتخت، آرزوی دیرینه هنرمندان تئاتر که ایجاد موزه ملی تئاتر است را نیز تحقق بخشیم.

او در ادامه ضمن تشکر و قدردانی از داود رشیدی که در قالب نامه‌ای خطاب به شهردار تهران پیگیر موضوع توسعه تالار «سنگلج» شده بود، به تصمیم شهردار تهران مبنی بر افزوده شدن اداره کل حقوقی شهرداری تهران به تالار مذکور به منظور توسعه این تالار اشاره نموده و اظهار امیدواری کرد به زودی عملیات اجرایی آن آغاز خواهد شد.

داود رشیدی نیز ضمن تقدیر از حساسیت ویژه مهندس راحتی به افزایش سا لن‌های تئاتر گفت: سال گذشته از پردیس تئاتر خاوران و مرکز نمایش‌های آیینی صبا دیدن کردم و واقعا خوشحال شدم که شهرداری تهران به شکلی کاملا جدی به توسعه سالن‌های تئاتر آن هم به این شکل مجهز و مدرن اهتمام می ورزد.

این هنرمند در پایان اظهار امیدواری کرد که توسعه تالار سنگلج و ایجاد موزه ملی تئاتر هر چه سریعتر به انجام رسد.

کد خبر 280407

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار