همشهری آنلاین: همزمان با اجرای برنامه سوگ چامه‌ها( اجتماع آیینی هنرمندان) تئاتر زخمه بر رمل به کارگردانی آتیلا پسیانی اجرا می‌شود و همچنین علی نصیریان، امیرحسین مدرس و الهام پاوه نژاد اقدام به مقتل‌خوانی در خیمه ۱۰ می‌کنند.

به گزارش روابط عمومی برج میلاد تهران، در ادامه اجتماع آیینی هنرمندان قرار است علی نصیریان بازیگرسرشناس سینما و تلویزیون 30 آبان ماه، الهام پاوه نژاد پنج شنبه 29 آبان ماه با حضور در خیمه 10 مقتل خوانی كنند.

همچنین قرار است آتيلا پسياني؛ هنرمند برجسته‌ تئاتر و سینما؛ نیز در روز‌هاي جمعه و شنبه- ۳۰ آبان و اول آذرماه- نمايش "زخمه بر رمل" را اجرا کند.

امیر حسین مدرس و غلامحسین کویتی پور از دیگر هنرمندان حاضر در برنامه سوگ چامه ها هستند که پنج شنبه کویتی پور و جمعه 30 آبان ماه امیر حسین مدرس با حضور در خیمه 10 نوحه های عاشورایی را زمزمه می‌کنند.

"سوگ چامه‌‌ها" عنوان اجتماع آييني اصحاب فرهنگ و هنر است كه با هدايت و كارگرداني حسين پارسايي در ۱۰ خيمه‌ي برپا شده در برج ميلاد برگزار مي‌شود.

نقالي، پرده‌خواني، چاووش‌خواني، شروه‌خواني و همچنين اجراي مراسم‌هايي چون فانوس‌گرداني، تشت‌گذاري و گهواره گرداني از جمله برنامه‌هايي ديگر خيمه‌هاي "سوگ ‌چامه‌ها" است.

برنامه‌هاي "سوگ چامه‌ها" تا اول آذر ماه هر شب از ساعت ۱۸ تا ۲۲ ميزبان عزاداران فرهيخته‌ حسيني در برج میلاد خواهد بود. ورود براي عموم آزاد است.

کد خبر 278456

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

دیدگاه خوانندگان

وبگردی

اخبار بازار و کسب و کار