همشهری آنلاین: کلیساهای ایتالیا با توجه به رکود فلج کننده اقتصادی که این کشور اروپایی را فراگرفته است، بیش از پیش به خریداران بخش خصوصی واگذار شده و به محل‌های تجاری همچون تعمیرگاه خودرو، فروشگاه و غیره تبدیل می‌شوند.

کلیساها در ایتالیا مراکز تجاری می شوند

به گزارش ايرنا، شبکه خبری روسی راشاتودی روز شنبه گزارش داد: کلیساها در ایتالیا به دلیل کاسته شدن از تعداد مسیحیانی که برای انجام فرایض مذهبی به آنجا می روند در حال از دست دادن تقدس خود هستند.

ساختمان کلیساها به دلیل داشتن سازه های مستحکم، سقف های مرتفع و اینکه در مراکز شهرها و یا روستاها قرار دارند، به خوبی فروش می روند.

براساس این گزارش، کلیسایی در شهر سالرنو واقع در جنوب ایتالیا و کلیسای سانتا سابینا هریک با قدمت یکهزار سال به بخش های خصوصی فروخته شده و کاربرد غیر مذهبی پیدا کرده اند.

کلیسای مدانا دلا نوا Madonna della Neve در شهر مرزی کومو Como واقع در شمال ایتالیا نیز پس از فروش به خریداران خصوصی، به یک تعمیرگاه تبدیل شده است.

یکی از کلیساهای شهر ویارجو واقع در شمال غرب ایتالیا نیز به یک پیتزا فروشی به نام لا چیسنا La Chiesina به معنی کلیسا تبدیل شده است.

راشاتودی افزود: این امر مختص ایتالیا نیست و دیگر کشورهای اروپای غربی نیز مبادرت به فروش کلیساهای خود به خریداران خصوصی کرده اند.

هلند در سال 2008، کلیسای سلکسیز Selexyz مربوط به 1294 میلادی در شهر ماستریخت را به یک کتابفروشی تبدیل کرد.

کد خبر 276592

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار