همشهری آنلاین: رییس شورای شهر تهران گفت: ما حساب شخصی در شورا نداریم و هیچ نماینده‌ای مگر به صورت مشترک، چنین حسابی ندارد.

به گزارش ايسنا، روز گذشته عبدالحسین مختاباد در اولین تذکر پیش از دستور در صحن علنی شورا شهر تهران تیر انتقادش را به سمت یکی دیگر از همسنگرانش گرفت. او نام فردی که مورد انتقاد قرار گرفته را فاش نکرد اما از واریز میلیاردها تومان پول به حساب این فرد خبر داد و گفت: چطور ممکن است یک نماینده عضو شورای شهر که حق امضاء نیز دارد میلیاردها تومان پول در حسابش باشد.

وی با بیان اینکه این چند میلیارد تومان پول در حساب نماینده، برای شورا ننگ است و باید این فرد در قبال این پول پاسخگو باشد، گفت: سود این پول نزدیک به 100 میلیون تومان است و اگر شورا به موضوع رسیدگی نکند، پای سازمان بازرسی کل کشور را به میان خواهد کشید تا آن‌ها به تخلفات چند میلیارد تومانی این عضو شورا رسیدگی کنند؛ اما مهدی چمران، رییس‌ شورای شهر پایتخت می‌گوید: هیچ نماینده‌ای در شورا حساب شخصی ندارد که بتواند این مقدار پول را در آن دپو کند.

مهدی چمران در مورد این موضوع افزود: اعضای شورا، شخصاً پولی در اختیار ندارند و حتی رییس شورا نیز با دو امضاء می‌تواند پول برداشت کند.

وی با بیان اینکه ستادهای زیرمجموعه شورای شهر نیز باید پول مورد نیاز را در داخل ستاد تصویب و با دو امضاء دریافت کنند، اظهارکرد: رقم مصوب ممکن است نزدیک رقمی که مختاباد اعلام کرده است باشد اما رقم بودجه در اختیار، این مقدار نیست.

رییس شورای شهر تهران با بیان اینکه پول کمیسیون به صورت قطره‌چکانی به آن‌ها داده می‌شود، گفت: این‌گونه نیست که پول در اختیار اعضا یک دفعه قرار گیرد و بر همین اساس باید در جلسات بعدی رسیدگی شود.

چمران تصریح کرد: ما حساب شخصی در شورا نداریم و هیچ نماینده‌ای مگر به صورت مشترک، چنین حسابی ندارد. البته ستاد شورایاری‌ها و ستاد هماهنگی سمن‌ها چنین حسابی دارند؛ اما به صورت تک‌امضاء نیست که تنها یک نفر بتواند درباره آن‌ها تصمیم بگیرد.

کد خبر 276314

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

وبگردی