همشهری آنلاین: شبکه های اجتماعی عراق با انتشار تصاویری نوشتند: سردار آزادسازی آمرلی که طی روزهای گذشته در ایران حضور داشت در بازگشت به عراق منجر به آزادسازی شهر جرف الصخر شد.

قاسم سلیمانی

به گزارش ایسنا به نقل از «ابنا»، ارتش عراق با حمایت نیروهای مردمی و عشایر در یکی از بارزترین و بزرگ‌ترین عملیات نظامی خود توانست به طور کامل بر شهر «جرف الصخر» و اطراف آن تسلط یابد و پرچم داعش را از ساختمان‌های شهر پایین کشد.

این عملیات شامگاه جمعه دوم آبا‌ن‌ماه 1393 با نام «عاشورا» و بدون کمک نیروهای غربی موسوم به «ائتلاف ضد داعش» آغاز شد که در آن علاوه بر به هلاکت رسیدن حدود ۲۰۰ تکفیری داعش و زخمی شدن بیش از ۶۰ نفر دیگر از آنها، منطقه راهبردی و مهم جرف الصخر در شمال استان بابل آزاد شد.

سردار حاج قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران که این‌ روزها در خطوط مقدم جبهه قرار دارد در شهر جرف الصخر نیز دیده شد.

در این تصاویر منتشرشده حاج قاسم در کنار «هادی العامری» رئیس سازمان بدر عراق، «حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمحمد طباطبایی» جانشین دبیرکل گروه عصائب اهل الحق و «شیخ عدنان الشحمانی» فرمانده کتائب تیار الرسالی حضور دارد.

در این پیروزی بزرگ، نقش گروه عصائب اهل الحق بی‌بدیل بوده که فرماندهی آن را حجت‌الاسلام و المسلمین سیدمحمد طباطبایی جانشین حجت‌الاسلام والمسلمین شیخ قیس خزعلی بر عهده داشت و در تصاویر زیر حضور این فرمانده خستگی‌ناپذیر به وضوح دیده می‌شود.

عصائب اهل الحق عملیات آزادسازی جرف الصخر را با نام «انتقام خون ابوکوثر» آغاز و به موفقیت رساند.

شهر جرف الصخر که در شمال استان بابل و جنوب بغداد قرار دارد برای دولت عراق و دستگاه‌های امنیتی آن از اهمیت راهبردی برخوردار بود، به ویژه اینکه در ماه کنونی این مناطق محل تردد صد‌ها هزار تن از شیعیان به استان‌های جنوبی به ویژه کربلای معلی در ایام عزاداری حضرت امام حسین (ع) خواهد بود.

«ابوبکر بغدادی» رهبر گروه تروریستی داعش نیز در پیامی صوتی با اذعان به شکست سنگین در این منطقه دلیل آن‌ را عدم مقاومت اعضایش در مقابل نیروهای امنیتی عراق اعلام کرد.

«حیدر العبادی» نخست‌وزیر عراق نیز با تبریک آزادسازی جرف الصخر تاکید کرد که آزادسازی منطقه جرف الصخر کلید پیروزی‌های بعدی و آزادسازی دیگر مناطق از دست گروه داعش است.

کد خبر 276000

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار