همشهری آنلاین: معاون خدمات شهری شهرداری تهران اجرای طرح تفکیک زباله از مبدا را به عنوان یکی از اولویت‌های اصلی شهرداری تهران نام برد و از ابلاغ طرح مذکور به مناطق ۲۲ گانه شهر تهران خبر داد.

به گزارش مهر، مهندس مجتبی عبدالهی در جلسه شورای معاونین خدمات شهری مناطق شهرداری تهران، مسئولین سازمانها و ادارات خدمات شهری و شهرداران نواحی تهران گفت: مسوولین باید حضور حداکثری در زمان بارش های شهر تهران داشته باشند.

وی در ادامه با تاکید بر آماده باش کامل سازمان‌های این معاونت برای بارش‌های پیش رو اظهار کرد:امیدواریم امسال فصل پر بارش و زمستان پر آبی داشته باشیم.

عبدالهی با تاکید بر اینکه باید مخازن بتنی جدیدی برای ذخیره آب احداث شود تا در تابستان دچار مشکل نشویم گفت:حوزه خدمات شهری همیشه باید در حال پیشگیری و آماده باش کامل باشد.

وی با اشاره به موضوع مهم طرح تفکیک در مبدا و ابلاغ به کلیه مناطق و نواحی 123 گانه شهر تهران گفت:شهردار تهران جلسات مختلفی را در خصوص فرهنگ ترافیک و تفکیک زباله در مبدا برگزار کردند و تاکید بسیاری بر روی این موضوع دارند.

به گفته عبدالهی با اقدامات لازم در خصوص این دو موضوع،اتفاقات بسیار مهمی در سطح شهر تهران رخ خواهد داد.

معاون خدمات شهري شهرداري تهران در ادامه به شعار«آسمان آبی، زمین پاک» اشاره داشت و گفت:طرح تفکیک زباله از مبدا اولویت اول مناطق 22 گانه است، بنابراین باید به این دو موضوع عنایت ویژه ای شود.

وی اظهار امیدواری کرد: با تلاش‌های این معاونت؛ قطعا وضعیت نگهداشت شهر تهران روز به روز عالی تر خواهد شد.

همچنین در این جلسه عبدالهی در مورد رسیدگی به وضعیت اسکان های کارگری و همچنین ایجاد این مکان ها در کلیه مناطق شهر تهران تاکید کرد.

در این جلسه عبدالهی بر مباحثی چون آمادگی کامل مسئولین و نیروهای خدمات شهری در زمان بارش‌ها و شناسایی و رفع مکانهای آبگرفتگی،مکان یابی برای احداث سرویسهای بهداشتی در مناطق تهران، کنترل پمپهای تخلیه آب و کف کش ها، ابلاغ دستورالعمل برف روبی به مناطق 22 گانه، کاهش میزان نمک پاشی ها در سطح شهر تهران درهنگام بارش برف واستفاده از خودروهای محلول پاش،کنترل بر نظافت اطراف هیئت ها، حسینیه ها و مساجد و اعزام نیرو و تحویل مخزن به مناسبت ماه محرم،تعمیر پله برقی و پلهای عابر پیاده و... از جمله مباحثی بود که بر آنها تاکید کرد.

کد خبر 275846

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار