همشهری‌آنلاین: براساس نقشه‌های هواشناسی از شنبه سوم آبان تا دوشنبه در مناطق مرتفع استان‌های ساحلی دریای خزر، اردبیل و آذربایجان شرقی کاهش دمای ۸ تا۱۰درجه و دوشنبه در خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی افت دمای ۱۰تا ۱۵ درجه رخ خواهد داد.

weather

به گزارش مرکز روابط عمومی‌و اطلاع رسانی وزارت راه و شهرسازی، بعدازظهر شنبه تا دوشنبه (3 تا 5 آبان) با نفوذ جریان‌های سرد شمالی، در استان‌های ساحلی دریای خزر، اردبیل و آذربایجان شرقی بارش باران، گاهی وزش باد، در مناطق مرتفع بارش برف و کاهش 8 تا 10 درجه‌ای دما پیش بینی می‌شود.

همچنین روز یکشنبه بارش‌ها در سواحل دریای خزر به ویژه سواحل غربی تشدید خواهد شد و دوشنبه در خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی بارش پراکنده همراه با افت دمای 10 تا 15 درجه رخ خواهد داد.

دریای خزر از اواخر روز شنبه و روز‌های یکشنبه و دوشنبه مواج خواهد بود.

بر اساس نقشه‌های پیش یابی هواشناسی در 24 ساعت آینده در غالب مناطق کشور جو آرام است و در شهرهای صنعتی وپرجمعیت غبار صبحگاهی وکاهش کیفیت هوا پیش بینی می‌شود.

از بعد از ظهر روز شنبه با نفوذ جریان‌های سرد شمالی، ضمن کاهش قابل توجه دما در نوار شمالی کشور، در سواحل دریای خزرو برخی مناطق شمال غرب کشور ابرناکی، بارش باران، گاهی با وزش باد و در مناطق مرتفع بارش برف پیش‌بینی می‌شود.

روز یکشنبه بارش‌ها در سواحل دریای خزر به ویژه در سواحل غربی تشدید می‌شود و گستره بارش‌ها به ارتفاعات البرز و برخی مناطق شمال شرق کشور نیز می‌رسد.

این وضع روز دوشنبه نیز در نوار شمالی کشور ادامه می‌یابد و دراین روز افت دما در شمال شرق کشور محسوس خواهد بود.

کشاورزان در سراسر کشور می‌توانند به منظور پیشگیری از هرگونه خسارت احتمالی ناشی از مخاطرات هوایی از توصیه‌های سازمان هواشناسی کشور استفاده کنند.

کد خبر 275792

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار