همشهری آنلاین: سازمان هواشناسی از بارش برف در مناطق کوهستانی کشور و کاهش دما در دیگر نقاط خبر داد.

آب و هوا

به گزارش ايرنا، سازمان هواشناسی اعلام کرد: بر اساس آخرین نقشه‌های پیش‌یابی با نفوذ جریانات سرد شمالی به سواحل شمالی خزر  در استان های واقع در حاشیه دریای خزر و شمال شرق کشور، دمای هوای کاهش قابل توجهی خواهد داشت و بارش باران و در مناطق کوهستانی بارش برف همراه با وزش باد شدید آغاز می‌شود.

سازمان هواشناسی کشور تصریح کرد: شدت بارش‌ها ابتدا در استان گیلان و اردبیل آغاز می‌شود و سپس یکشنبه (4 آبان) سواحل شمالی کشور و بتدریج شمال شرق کشور تحت تاثیر این سامانه قرار می‌گیرند.

بر اساس این گزارش، از یکشنبه تا چهارشنبه کاهش دما در کل کشور بویژه در سواحل شمالی و شمال شرق کشور قابل پیش‌بینی است ضمن اینکه از دوشنبه تا پایان هفته نیز دریای عمان مواجی خواهد بود.

مدیرکل پیش‌بینی سازمان هواشناسی کشور گفت: هم اکنون دمای هوای تهران به حدود 22 درجه بالای صفر رسیده و رطوبت نسبی هوا حدود 25 درصد، سرعت وزش باد 14 کیلومتر بر ساعت و کمینه و بیشینه امروز هوای تهران بین 12 تا 25 درجه پیش‌بینی شده است.

احد وظیفه افزود: کمینه و بیشینه هوای تهران یکشنبه به 10 تا 24 درجه بالای صفر می‌رسد و نقشه‌های هواشناسی نشان می‌دهند، آسمان تهران نیز در این روز کمی ابری گاهی همراه با وزش باد خواهد بود.

به گفته این مقام مسئول، طبق نقشه‌های پیش‌یابی کمینه و بیشینه هوای تهران روز دوشنبه این هفته نیز بین 8 تا 19 درجه بالای صفر خواهد بود و آسمان تهران در این روز نیمه ابری در بعضی از ساعات ابری همراه با وزش باد پیش‌بینی می‌شود.

کد خبر 275871

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار