همشهری آنلاین: معاون رئیس ستاد کل نیروهای مسلح ایران، دولت آمریکا را حامی تسلیحاتی گروه تروریستی داعش توصیف کرد و گفت ائتلاف علیه گروه تروریستی داعش دروغی بزرگ است که هدف آن، ضربه زدن به محور مقاومت در منطقه است.

سید مسعود جزایری

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، سردار سید مسعود جزایری در مصاحبه با شبکه خبری العالم، اقدام ائتلاف آمریکا و همپیمانش علیه داعش را "مضحک و دروغی بزرگ" دانست و تصریح کرد: همه ما می دانیم که در این مدت در عراق و سوریه به خصوص در شمال عراق، بیشترین خسارات و تلفات متوجه غیرنظامیان بوده است.

معاون رئیس ستاد کل نیروهای مسلح کشورمان با اشاره به اینکه آمریکایی‌ها محموله های تسلیحاتی و جنگ افزاری را در اختیار تروریست‌های داعش قرار داده اند، تصریح کرد: بعید نیست که آمریکایی‌ها اعلام کنند این مهمات از روی اشتباه به داعش رسیده است.

سردار جزایری تاکید کرد که این نگرش آمریکایی‌هاست و هر زمان چنین اعمالی مرتکب می شوند درصدد تکذیب آن برمی آیند، حال آنکه این اقدام اشتباه نبوده است، بلکه بطور عمد صورت گرفته و هیچ توجیه نظامی در این زمینه وجود ندارد.

وی تصریح کرد: آمریکا تلاش‌های فراوانی را برای نابودی محور مقاومت یا تجزیه آن در منطقه و همچنین ایجاد اختلاف بین تشکیلات مقاومت کرده و امروز با استفاده از سناریوی "تفرقه بیانداز و حکومت کن" در میان گروه‌های مختلف به ویژه گروههای موجود در کشورهای منطقه در صدد تحقق اهداف خود است.

معاون رئیس ستادکل نیروهای مسلح با اشاره به تسلط آمریکا به همه سیستم‌های اطلاعاتی منطقه از جمله منطقه تحت کنترل عناصر داعش، ادامه داد: چگونه ممکن است که ایالات متحده که اطلاعات ماهواره‌ای دقیق در اختیار دارد، در ارسال اسلحه به جنگجویان کُرد دچار اشتباه شود.

به گفته سردار جزائری، آمریکا هنوز هم آشکارا در روز روشن از گروه‌های تروریستی حمایت کرده و انواع تسلیحات و کمک‌ها را در اختیار آنها قرار می دهد.

کد خبر 275734

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار دفاع-امنیت

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha