همشهری آنلاین: معاون امور بسیج و فرهنگ دفاعی ستادکل نیروهای مسلح با اشاره به سیاست های منطقه ای آمریکا و استفاده ابزاری از گروه های تروریستی گفت: آمریکا همچنان به دنبال نابودی سوریه و محور مقاومت است.

سید مسعود جزایری

به گزارش روز جمعه ایرنا از پایگاه خبری پاسداران انقلاب اسلامی، سردار سرتیپ پاسدار سید مسعود جزایری اهداف و سیاست های منطقه ای آمریکا و هم پیمانان کاخ سفید و برنامه های آنان در سوریه و عراق را تبیین کرد.

وی افزود: طی سه سال گذشته، آمریکا با استفاده از بزرگ ترین جریان تروریستی دولتی تلاش کرد این حلقه مقاومت منطقه را از گردونه خارج سازد، لکن مقاومت دولت و مردم سوریه مانع دستیابی آمریکا و شرکایش به این هدف شیطانی شد.

سردار جزایری ادامه داد: آمریکا در گذشته با استفاده از داعش و در حال حاضر تحت عنوان مبارزه با داعش در پی نابودسازی توان و زیرساخت‌های سوریه است.

وی اضافه کرد: اسناد و شواهد آشکار و پنهان همه حاکی از آن است که جریان‌های تروریستی منطقه از جمله القاعده، جبهه النصره، داعش و سایر گروه های تروریستی دست ساز تروریست های بیگانه و در رأس آن آمریکا هستند.

معاون امور بسیج و فرهنگ دفاعی ستادکل نیروهای مسلح تصریح کرد: آمریکایی‌ها با استفاده از ابزار گروه های تروریستی و با کمک سایر هم پیمانانش در تلاش هستند با ایجاد خلل در روند بیداری اسلامی بر توطئه خود در منطقه افزوده و ضمن وارد آوردن فشار بر سوریه، عراق را مجدداً تحت تأثیر سیاست های خود درآورد.

سردار جزایری، سناریوهای شیطانی قدرت های سلطه گر به ویژه ایالات متحده در سوریه ، عراق را خطرناک توصیف کرد و بر ضرورت رویارویی هوشمندانه با این کشورها تأکید کرد.

وی افزود: هوشیاری دولت ها، مردم سوریه و عراق در مقابله جدی با آمریکا و شیطان های کوچک همراه کاخ سفید از اولویت اول برخوردار بوده و در این راستا به کارگیری گزینه های مؤثر و بازدارنده حائز اهمیت است.

رئیس ستاد تبلیغات دفاعی کشور با برشماری اقدامات و برنامه های موردنظر کاخ سفید برای سوریه و عراق خاطرنشان کرد: آمریکا نابودی مؤلفه های قدرت در عراق و سوریه را در دستورکار دارد و با بمباران مناطق حیاتی، حساس و مهم و منابع انرژی و زیرساخت های اقتصادی سوریه تلاش می کند رابطه مردم و نظام این کشور را با اختلال مواجه سازد.

سردار جزایری افزود: در ابعاد نظامی نیز آمریکایی ها سعی می کنند با ایجاد منطقه حائل و پرواز ممنوع، ارتش سوریه را در مبارزه و مقابله با تروریست ها با مشکل روبه رو سازد.

وی تأکید کرد: منطقه خاورمیانه و غرب آسیا در دوران حساسی به سر می برد و رمز عبور موفق از این شرایط و مرحله سخت و خطرناک، مقابله همگانی با سیاست های شیطانی آمریکا و صهیونیسم جهانی و بعضی دولت های اروپایی از جمله انگلیس خائن و خبیث است.

این مقام عالی رتبه نظامی تضعیف همه اقشار و قومیتها اعم از عرب و کرد، شیعه و سنی، ترکمن و سایرین را در سیاست های منطقه ای آمریکا به وضوح قابل مشاهده دانست.

سردار جزایری ادامه داد: آمریکایی ها درصددند با راه اندازی اختلاف و درگیری میان مناطق مختلف و قومیت های گوناگون، راه رسیدن به اهداف خود را هموار سازند.

وی تصریح کرد: آمریکا همزمان سعی دارد در بعضی مناطق درگیری از جمله کوبانی یا عین العرب در سوریه از یک طرف مردم این منطقه را تحت فشار قرار دهد و از طرف دیگر زمینه های حضور بیشتر خود را در خاک سوریه مهیا سازد.

معاون ستادکل نیروهای مسلح، ائتلاف نمایشی علیه داعش را فریب افکارعمومی جهان قلمداد و گفت: چنانچه آمریکا دست حمایت خود را از داعش بردارد، ظرف مدت کوتاهی این گروه تروریستی و جنایتکار در مواجهه با مردم منطقه با اضمحلال گسترده روبه رو می شود.

سردار جزایری با بیان اینکه براساس شواهد تاریخی، دولت های تروریست پرورخود قربانی تروریست ها می شوند، گفت: به دفعات گفته شده آمریکا، اروپا و سازندگان منطقه ای تروریست ها در آینده با امواج اقدامات خرابکاری و تروریستی مواجه خواهند شد.

کد خبر 275018

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار دفاع-امنیت

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

دیدگاه خوانندگان

وبگردی

اخبار بازار و کسب و کار