دوشنبه ۱ مرداد ۱۳۸۶ - ۱۴:۵۱
۰ نفر

اسماعیل ذبیحی: سال 2007، شروعی تازه برای خرابکاران اینترنتی و هکرها بوده‌است

تا علاوه بر افزایش تنوع عمل‌کردهای غیرقانونی، ‌روش‌های تخریبی عجیب و نامتعارفی را نیز برحسب خلاقیت شخصی خود ابداع کرده و مورد استفاده قرار دهند تا روش‌های نفوذ و تخریب بدافزارهای رایانه‌ای نیز، به مراتب متنوع‌تر، متفاوت‌تر و نامتعارف‌تر از گذشته باشد.

مهم‌ترین این ویروس‌های عجیب و غریب [درباره ویروس‌ها و کرم‌ها] منتشر شده که در زیر می‌بینید:

ویروس موعظه‌گر!

کرم رایانه ای USBToy.A، با نفوذ به سیستم‌ها و در کنار فعالیت‌های تخریبی خود به تبلیغ دینی و ارشاد مذهبی کاربران می‌پردازد. به‌عنوان مثال این بدافزار، در هنگام راه‌اندازی سیستم‌عامل، آیه‌هایی از انجیل را برای کاربر نمایش داده و برای مردم جهان، رستگاری الهی آرزو می‌کند!

ویروسی که زیاد می‌دانست!

تروژان Burglar.A، علاوه بر سرقت رمزهای عبور و اطلاعات محرمانه دیگر، مشخصات دقیق جغرافیایی، اطلاعاتی و رایانه‌ای کاربران مورد حمله خود را به آنها اطلاع داده و به منتشر کننده خود ارسال می‌نماید.

کدمخرب، با آرزوهای بزرگ!

کد مخرب ArmyMovement که به طور خاص در ترکیه مشهور شد، با ارسال پی‌درپی پیغام‌های غیرواقعی به کاربران به زبان ترکی، ادعا می‌کرد که دستمزد کارکنان دولت در آینده تا سقف 50 درصد زیاد می‌شود!

یک ژورنالیست تمام عیار!

کرم Rinbot.B بازتاب گسترده‌ای در رسانه‌های جهان داشت، زیرا علاوه بر تخریب وسیع سیستم، با نمایش یک مصاحبه تخیلی (اما کاملاً حرفه‌ای) با خبرگزاری CNN، از دلایل و انگیزه‌های خالق و منتشرکننده خود، خبر می‌داد. 

سارق چیره‌دست!

هیچ نوع فایل، داده و یا اطلاعات مهم و حساس، از چشمان تیز بین XPCSpy،  در امان نیست. عبارت‌های تایپ‌شده در صفحات وب، اطلاعات مربوط به پنجره‌های بازشده، برنامه‌های اجراشده، وب‌سایت‌های مرورشده و یا حتی ای‌میل‌های خوانده‌شده توسط کاربر، تنها بخشی از مواردی است که این کد خطرناک، سرقت می‌کند.

ویروس شوخ طبع!

ویروسKetawa.A،‌ به جای اجرای عملکردهای تخریبی و ایجاد اختلال در فعالیت سیستم، با استفاده از زبان مالایایی به ارسال لطیفه‌های پی‌درپی برای کاربر و تشویق وی به خندیدن می‌پردازد.

رفتار مهربان و خشونت پنهان!

ویروس Gronev.A که سراغ جستجوگران موسیقی در اینترنت می‌رود، برنامه Media Player را به‌طور خودکار اجرا کرده و شروع به نواختن یک سمفونی زیبا و مشهور با عنوان Lagu، می‌کند. در حالی که کاربر نگون‌بخت به قطعه دلنواز و درحال پخش، گوش می‌دهد، رایانه وی به تدریج با تخریب و اختلال شدیدی مواجه می‌شود!

آکتورهای بزرگ سینما!

سینما همیشه علاقه مندان حرفه‌ای و پروپاقرص خود را داشته است. طراحان و منتشرکنندگان  Harreinx.A و Pirabbian.A با هدف قراردادن دوستداران این هنر و ادعای دانلود رایگان فیلم‌های پرفروش و پرطرفدار، کاربران را به کلیک بر روی لینک‌های آلوده تحریک می‌کنند!

وراج و جسور!

آرزو کنید که اولاً رایانه شما هیچ‌وقت توسط  ویروس BotVoice.A بی‌رحم آلوده نشود، دوم این که امیدوار باشید لااقل هنگام ورود ناگهانی این کد به رایانه، بلندگوهای سیستم خاموش باشند.

وگرنه BotVoice.A، حضور خود را با صدایی بلند به کاربر اعلام کرده و تا وقتی که کلیه فایل‌ها و داده‌های مهم سیستم را پاک کند، جملات خود را پی‌درپی تکرار می‌کند.

کد خبر 27273

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

دیدگاه خوانندگان

وبگردی