همشهری آنلاین: یک عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دولت بنا دارد از مهلت سه‌ ماهه قانونی خود برای معرفی وزیر پیشنهادی علوم استفاده کند، پیش‌بینی کرد که محمدعلی نجفی به عنوان وزیر پیشنهادی علوم از سوی رییس جمهوری به مجلس معرفی شود.

به گزارش ايسنا، علیرضا منادی سفیدان در اين باره گفت: دولت به طور قانوني برای معرفی وزیر علوم جدید سه ماه فرصت دارد و پیش از این هم معاون پارلمانی وزارت علوم گفته بود که از مهلت سه ماهه استفاده می‌کنیم.

وی با اشاره به آغاز سال تحصیلی دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی در هفته آینده، خاطرنشان کرد: عدم معرفی وزیر پیشنهادی علوم پیش از آغاز به کار دانشگاه‌ها مشکلی را در برنامه‌ریزی به وجود نخواهد آورد.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس یادآور شد: زمانی که دكتر فرجی‌دانا از وزارت علوم رفت، تقویم زمانی و برنامه دانشگاه‌ها تهيه شده، برنامه دروس نوشته شده و اساتید هم مشخص شده بود لذا مشکل برنامه‌ریزی در دانشگاه‌ها وجود نخواهد داشت.

منادی سفیدان با بیان اینکه احتمال دارد محمدعلی نجفی از سوي دولت به عنوان وزیر پیشنهادی علوم معرفی شود، گفت: نجفی هم سابقه وزارت دارد و هم از اساتید دانشگاه‌ است.

وی درباره اینکه آیا در صورت معرفی نجفی به عنوان گزینه پیشنهادی وزارت علوم، مجلس به او رأی اعتماد خواهد داد یا خیر، اظهار داشت: نجفی پیش از این زمانی که به عنوان وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش به مجلس معرفی شد تنها با اختلاف یک رأی به کرسی وزارت نرسید.

کد خبر 271882

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار