مجموع نظرات: ۰
چهارشنبه ۱۲ شهریور ۱۳۹۳ - ۰۴:۱۳
۰ نفر

همشهری آنلاین- ترجمه علی ملائکه: جریان سریع امور در دنیای امروز به حواسپرتی بیشتر و نداشتن وقتی برای آسودگی انجامیده است. در چنین شرایطی آسان است که نیازهای بدن را فراموش کرد. خوشبختانه همان وسائلی که باعث حواسپرتی می‌شوند، می‌توانند برای ترغیب زندگی سالم هم به کار روند.

این ۱۴ اپلیکیشن می‌توانند با کارکردهایی مانند ردگیری و بهبود سنجه‌های سلامت شخصی به شما یاری برسانند. بهترین خصوصیت این برنامه‌ها این است که اغلب‌شان می‌توانند حتی هنگامی که شما به کار دیگری مشغول هستید- حتی هنگامی دارید به خواب می‌روید- به کار خودشان ادامه می‌دهند.

انتخاب این اپلیکیشن‌ها به جز توان بالقوه‌شان برای کمک به داشتن یک سبک زندگی سالم بر مبنای این دلایل بوده است: ارزیابی کاربران، ارزان‌ و قابل‌دسترس بودن، فرمت، کارکردی بودن و ارتباط داشتن با زندگی سالم و نیازهای یک اجتماع سالم.

۱-۲
 
Sleep Talk Recorder -۱

اگر شخصی هنگام خواب حرف می‌زند، اما کسی نیست که صدایش را بشنود و به او بگوید، چطور می‌تواند از این موضوع خبردار شود؟

به گفته آکادمی پزشکی خواب آمریکا ۵۰ درصد کودکان و ۵ درصد بزرگسالان در حین خواب حرف می‌زنند. اگر شما هم یکی از این افراد هستید، راهی برای این که بفهمید در هنگام خوابیدن چه می‌گویید، وجود دارد. با این اپلیکیشن می‌توانید بفهمید که خودتان یا کودک‌تان شب‌ها در طول خواب چه می‌گوید.

این اپلیکیشن صداهای ضبط‌شده و مکان ضبط آنها را روی یک خط زمانی حفظ می‌کند که به راحتی می‌توان آن را مرور کنید و در آن عقب و جلو بروید. در بهترین حالت ممکن است دریابید که در حین خواب‌ مسئله ریاضی پیچیده‌ای را حل کرده‌اید و در بدترین حالت صداهای شگفت‌انگیزی دارید که می‌توانید آنها را با دوستان‌تان روی فیس‌بوک یا توئیتر به اشتراک بگذارید.

این اپلیکیشن برای آیفون به قیمت ۰.۹۹ دلار و برای تلفن‌های آندروئیدی به طور رایگان در دسترس است.

۲

۲- Pocket First Aid & CPR

یک برنامه واقعا نجات‌بخش است. این اپلیکیشن یک راهنمای اورژانس با استفاده آسان است که شامل اطلاعاتی درباره اصول کمک‌های اولیه و احیای قلبی- ریوی و استفاه از شوک‌دهنده‌های  خارجی خودکار یا و سایر اروژانس‌های پزشکی، جراحات و زیست‌محیطی است.

 همه مطالب در این برنامه بوسیله «انجمن قلب آمریکا»- قدیمی‌ترین و بزرگترین سازمان داوطلب برای سلامت قلب در آمریکا- تهیه شداست. شما ممکن است نیاز به استفاده هر روز از این اپلیکیشن نداشته باشید. اما هنگامی در شرایطی اورژانس قرار بگیرید، مطمئنا در اختیار داشتن آن شاد خواهید شد.

قیمت این اپلیکیشن برای آیفون و نیز تلفن آندروئیدی ۱.۹۹ دلار است.

۴- Symple

۳-۱

 

آیا به طور گاهگاهی دچار درد شانه یا سردردی بدون علت شناخته شده می‌شوید؟ اپلیکیشنی وجود دارد که

زمان‌هایی را که شما این علائم غافلگیرکننده را تجربه می‌کنید، ردگیری می‌کند.

این برنامه به شما امکان می‌دهد تا ۲۰ علامت بیماری را در آن واحد پیگیری کنید و یادداشت‌ها و عکس‌ها مربوط به آنها را حفظ کنید، و داروها، فعالیت‌های جسمی و سایر عواملی که بر چگونگی احساس این علائم اثر می‌گذارند، را ثبت کنید.

این اپلیکیشن همچنین یک گزینه ساده برای فرستادن اطلاعات جمع‌آوری‌شده بوسیله شما درباره علائمتان به پزشک‌تان را در اختیارتان می‌گذارد. اگر علائمی را تجربه می‌کنید که علت آن را نمی‌دانید، این اپلیکیشن به شما برای حل این مشکل کمک خواهد کرد.

این اپلیکیشن برای آیفون نوشته شده است و قیمت آن ۲.۹۹ دلار است.

۴

۵- drug.com

هنگامی که نیاز به اطلاعات قابل‌اعتماد درباره داروهای معینی دارید، کافی است تلفن هوشمندتان را چک کنید!

به عنوان یک راهنمای نهایی در مورد هر چیزی که مربوط به داروهاست، می‌توانید از اپلیکیشن استفاده کنید.

با استفاده از این اپلیکیشن می‌توانید فهرست دارویی خاص خودتان را ایجاد کنید تا بتوانید اطلاعات پزشکی مربوط به داروهایی که مصرف می‌کنید، را پیگیری کنید. با استفاده از ابزار drug.com جستجوی این اپلیکیشن می‌توانید پایگاه‌ داده‌های گسترده آن را مرور کنید. و قرص‌های ناشناخته را با وارد کردن نشان، شکل یا رنگ‌شان شناسایی کنید. 

سایت drug.com یکی از معتبرترین منابع آنلاین دارویی است و بنابراین تعجبی ندارد که اپلیکیشن آن نیز بسیار سودمند باشد.

این اپلیکیشن به رایگان برای آیفون و تلفن‌های آندروئیدی در دسترس است.

۶- Whole Foods Market

۵

این اپلیکیشن  به شما امکان دسترسی به مجموعه بیش از ۳۰۰۰ دستورالعمل پخت غذاهای گوناگون را

می‌دهد. این اپلیکیشن دارای یک گزینه جستجو است که امکان انتخاب بر حسب طرز تهیه، نوع آشپزی، رژیم‌های غذایی خاص و سایر مشخصات را می‌دهد. هنگامی غذای مورد نظرتان را می‌خواهید در خانه تهیه کنید، پیدا کردید، می‌توانید اجزای آن را به فهرست خریدتان بیفزایید.

اگر نمی‌خواهید به برای خرید مواد لازم به فروشگاه بروید، می‌توانید با ابزار جستجوی دستورالعمل‌های پخت غذایی را پیدا کنید که مواد لازم برای آن را از قبل در آشپزخانه دارید. با کمک این اپلیکیشن می‌توانید در هزینه‌ها صرفه‌جویی کنید در عین حال که غذاهای خوشمزه جدید را تجربه کنید.

 

۷-  Garmin Fit۷-۱

همه ما می‌دانیم که هنگامی که پای ورزش کردن به میان می‌آید، باانگیزه ماندن مسئله مهمی است به خصوص هنگامی که بخواهید دویدن را شروع کنید. با اپلیکیشن Garmin Fit می‌توانید مسافتی را که دویده‌اید، سرعت دویدن و مقدار کالری سوخته شده را ردگیری کند.

این ابزار تمرینی همچنین سابقه دویدن شما را ثبت می‌کند، بنابراین می‌توانید ببینید که در در چه جاهایی و در چه زمانی‌هایی دویده‌اید (و نقشه مسیر دویدن خود را ببینید). این اپلیکیشن حتی موسیقی‌های انتخابی برای شنیدن در حین دویدن به شما پیشنهاد می‌کند.

امکان دیدن پیشرفت‌ در برنامه دویدن‌تان برای تلفن همراه‌تان مزیت خوبی است که باعث می‌شود برای ادامه ورزش‌تان انگیزه پیدا کنید. در واقع این اپلیکیشن می‌تواند مانند یک مربی شخصی جیبی برای شما عمل کند.

این اپلیکیشن با قیمت ۰.۹۹ دلار برای آیفون و تلفن آندروئیدی در دسترس است.

۸- KidsDoc۸

آیا تا به حال آرزو کرده‌اید که کودکتان به همراه یک راهنمای عمل متولد شده بود! ناراحت نشوید شما در این آرزو تنها نیستید. اپلیکیشن KidsDoc پاسخ مدرنی به این مشکل والدین است. می‌توانید ۹۹ نشانه از خونریزی بینی تا نیش زنبور را در این اپلیکیشن انتخاب کنید و اطلاعات مربوط بهترین شوه پاسخ به نیازهای کودک‌تان در این موارد را بیابید.

این اپلیکیشن مورد اعتماد اطلاعاتش را از پروتکل‌های بالینی مورد استفاده متخصصان اطفال و پرستاران در ۱۰ هزار مطب و ۴۰۰ مرکز فراخوان پرستاری در آمریکا و کانادا به دست آورده است. با استفاده از این اپلیکیشن می‌توانید مهارت‌های فرزندپروری‌تان را تقسیم کنید.

این اپلیکیشن به قیمت ۱.۹۹ دلار برای آیفون و تلفن آندروئیدی در دسترس است.

۹- My Diet Coach۸-۱

هنگامی که با چالش شروع یک برنامه جدید برای کاهش وزن روبرو هستید، ممکن است در ابتدا احساس نومیدی کنید. اما اگر بتوانید مقدار اندکی انگیزه‌ از طریق تلفن شخصی‌تان بگیرید، احتمالا بهتر در این برنامه پیشرفت می‌کنید. اپلیکیشن My Diet Coach دقیقا همین کار را انجام می‌دهد.

عکس‌ها و یادداشت‌های آپلودشده‌ای که به شما الهام می‌بخشند، هشدارهایی درباره چیزهایی که می‌خواهید بخورید و چیزهایی که باید از آن اجتناب کنید، و اهداف‌تان از کاهش وزن و تناسب بدنی می‌توانند وارد این اپلیکیشن شوند.

شما حتی می‌توانید با این اپلیکیشن به طور روزانه رفتارهای تغذیه‌ای و ورزش‌تان را یادداشت کنید. استفاده از این اپلیکیشن مانند این است که هر جا می‌روید سخنگویی انگیزه‌‌بخش را به همراه‌تان داشته باشید.

این اپلیکیشن برای آیفون و تلفن‌های آندروئیدی به طور رایگان در دسترس است.

۱۰- Lumosity۹

این اپلیکیشن یک برنامه آموزشی است که بوسیله نورولوژیست‌ها طراحی شده است تا مغز شما را به کار اندازند و وتوانایی‌های شناختی شما را بهبود بخشند. این اپلیکیشن از رشته‌ای از بازی‌های سرگرم‌کننده و چالش‌آفرین استفاده می‌کند تا بخش‌های متفاوت فعالیت‌های مغزی‌تان را تقویت کنید.

و شما می‌توانید تجربه‌تان با این اپلیکیشن را به صورت شخصی درآورید و پیشرفت پروفایل مغزی‌تان را دنبال کنید. نهایتا اینکه بازی‌ها واقعا شما را زیرک‌تر می‌کنند!

Lumosity به طور رایگان برای آیفون در دسترس است.

۱۱-Moves
۱۰

بسیاری از ما مدت زمان زیادی را به نشستن می‌گذرانیم- در خانه به تماشای تلویزیون، پشت لپ‌تاپ‌های مان یا در محل کار. در نتیجه اغلب میزان فعالیت جسمی لازم را انجام نمی‌دهیم. اپلیکیشن Moves به شما کمک می‌کند فاصله‌ای را که در طول روز با دوچرخه طی می‌کنید یا پیاده‌روی می‌کنید را ردگیری کنید.

سفر روزانه شما روی صفحه تلفن به صورت یک خط داستانی ظاهر می‌شود و مسیرهایی که انتخاب کرده‌اید تا از یک مکانی به مکان دیگر برسید، روی صفحه مشخص خواهد شد. و مهمتر از همه این اپلیکیشن شمار گام‌هایی را که در طول روز برداشته‌اید و کالری‌هایی را که مصرف کرده‌اید، به شما می گوید، بنابراین می‌توانید هر روز پیشرفت‌تان را دنبال کنید.

این اپلیکیشن به رایگان برای آیفون در دسترس است.

۱۲- Sleep Cycle Alarm Clock۱۱

آیا صبح‌ها که از خواب برمی‌خیزید، پس از یک خواب به ظاهر خوب شبانه، احساس خواب‌آلودگی می‌کنید؟ این امر ممکن است به این دلیل باشد که هنگامی که در مرحله خواب عمیق هستید، صدای زنگ ساعت شما را بیدار کرده است، ودر نتیجه هنگام بیدار شدن احساس خستگی بیشتری می‌کنید.

اپلیکیشن «ساعت شماطه چرخه خواب» این مشکل را پایش کردن حرکت شما هنگام خواب و بیداری و بیدار کردن شما در هنگامی در سبک‌ترین مرحله خواب قرار دارید، حل می‌کند.

نگران نباشید که بیش از حد بخوابید این اپلیکیشن با یک پنجره زمانی قابل‌تنظیم تا حداکثر ۹۰ دقیقه دارد، بنابراین می‌توانید مطمئن باشید که می‌توانید آن را طوری تنظیم کنید که به موقع کار کند. این اپلیکیشن همچنین آمار و نمودارهایی از خواب شبانه در هر روز صبح به شما می‌دهد، بنابراین به آسانی می‌توانید چرخه‌های خواب‌تان را ردگیری کنید.

این اپلیکیش به قیمت ۰.۹۹ دلار برای آیفون در دسترس است.

۱۳- iTriage Health۱۲

این اپلیکیشن مفهوم دیکشنری پزشکی را به سطح جدید می‌رساند. iTriage نه تنها به شما امکان می‌دهید که علائم‌تان را در آن جستجو کنید و علل بالقوه را بازیابید، بلکه درمان‌هایی را به شما پیشنهاد می‌کند موسسات پزشکی و دکترهای صاحب‌صلاحیت در منطقه زندگی‌تان را برای‌تان پیدا می‌کند.

اگر با یک اورژانس پزشکی مواجه شوید و نیاز به رفتن به بخش اورژانس یا مراقبت فوری داشته باشید، این اپلیکیشن می‌تواند میانگین زمان انتظار را هم برای شما تعیین کند.

این اپلیکیشن همچنین می‌تواند شماره‌های خطوط تلفنی اورژانس و خطور مشاوره‌‌ای پزشکان و پرستان را در اختیار شما بگذارد، بنابراین شما می‌توانید به سادگی با شخصی حرفه‌ای ارتباط برقرار کنید که درباره بیماری‌تان به شما فیدبک می‌دهد. همه این اطلاعات برای استفاده‌های بعدی بر روی اپلیکیشن ذخیره می‌شود.

این اپلیکیشن به رایگان برای آیفون و تلفن‌های آندروئیدی در دسترس است.

۱۴- HealthTap

۱۴

هنگامی که نیاز به شنیدن پاسخ پرسش‌های‌تان از دکتر دارید، می‌توانید اتاق انتظار را کنار بگذارید و اپلیکیشن HealthTap باز کنید. با استفاده از این اپلیکیشن می‌توانید پرسش‌های‌تان را از بیش از ۵۰ هزار دکتر واقعی در ۱۳۷ تخصص که در بحث‌ها شرکت میکنند، بپرسید.

یکی از جالب‌ترین بخش‌های این اپلیکیشن این است که با استفاده از آن می‌توانید سفری مجازی به مطب دکتر انجام دهید و وضعیت سلامت‌تان را از خانه بهبود بخشید.

این اپلیکیشن برای آیفون و تلفن آندروئیدی به رایگان در دسترس است.

 

منبع: Healthline

کد خبر 270813

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار