همشهری‌آنلاین: رئیس کمیته تحقیق و تفحص از صنعت خودرو با بیان اینکه مدیریت صنعت خودروسازی باید غیرسیاسی باشد، گفت: اگر وزیر صنعت در راستای اجرای گزارش تحقیق و تفحص خودروسازی پاسخگو نباشد، موضوع را به رئیس‌جمهور گزارش می‌دهیم.

فارس نوشت: علی علیلو با بیان اینکه گزارش تحقیق و تفحص از صنعت خودرو بایگانی نشده و در حال پیگیری است، اظهار داشت: اشتباهات موجود در صنعت خودروسازی باید مورد بررسی دقیق‌تر قرار گیرد و برای اصلاح آن اقدام شود.

وی با اشاره به اینکه گزارش تحقیق و تفحص صنعت خودرو بر اساس اسناد و مدارک تهیه شده است، گفت: از وزارت صنعت به عنوان متولی صنعت خودرو می‌خواهیم تا موارد خلاف قانون را که در گزارش تحقیق و تفحص از صنعت خودرو به آن اشاره شده است، اصلاح کند.

علیلو تأکید کرد: برخی موارد قضایی نیز باید مورد رسیدگی قرار گیرد و علاوه بر این، بحث‌های ساختاری و اجرای دقیق اصل 44 قانون اساسی در صنعت خودرو نیز باید مد نظر قرار گیرد.

وی ادامه داد: مدیریت غیر سیاسی و واقعی باید در صنعت خودروسازی ایجاد شود.

رئیس کمیته تحقیق و تفحص از صنعت خودرو تأکید کرد: در این مورد جلسه‌ای با وزیر صنعت خواهیم داشت و در صورتی که وی پاسخگو نباشد و وضعیت صنعت خودرو به روال فعلی ادامه داشته باشد، مجبوریم موضوع را به رئیس جمهور گزارش دهیم.

وی ادامه داد: اخیراً طرحی از سوی برخی نمایندگان مجلس در مورد تشکیل یک هیأت مرکزی برای قیمت‌گذاری خودرو مطرح شده که باید دید این طرح چه جزئیاتی را در بر می‌گیرد.

وی تأکید کرد: مجلس همواره بر لزوم اقدام دستگاه‌های مختلف در چارچوبی معین تأکید داشته و به همین دلیل نباید خودش از چارچوب‌های کلی خارج شود.

عضو کمیسیون صنایع مجلس با بیان اینکه مجلس نباید وارد کار قیمت‌گذاری خودرو شود، گفت: ما نسبت به نحوه قیمت‌گذاری خودرو معترض هستیم، ولی دلیلی ندارد که وارد کار قیمت‌گذاری شویم.

کد خبر 270539

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار بيمه و بانك

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

دیدگاه خوانندگان

اخبار بازار و کسب و کار

خواندنی‌ها