همشهری آنلاین: مقامات ارشد آمریکا اعلام کردند که این کشور به دنبال شناسایی ۳۰۰ آمریکایی است که همراه با شورشیان گروه تروریستی داعش در سوریه و عراق مشغول جنگ هستند.

داعش

به گزارش ایسنا، روزنامه واشنگتن تایمز در گزارشی نوشت که آمریکا نگران که این نیروها پس از بازگشت به کشورشان از مهارت‌هایی که در این درگیری‌ها آموخته‌اند برای انجام حملات استفاه کنند و خطراتی برای آمریکا ایجاد کنند.

یک مقام ارشد آمریکایی در این خصوص اظهار کرد: ما می‌دانیم صدها تن پاسپورت آمریکایی دارند و با این پاسپورت‌ها در عراق و سوریه مشغول جنگ به همراه شورشیان داعش هستند، اما اینکه آیا آنها در سوریه هستند یا به عراق منتقل شده‌اند، هنوز مشخص نیست.

گزارشات پیشین حاکی از آن بود که شمار آمریکایی‌هایی که به داعش پیوسته‌اند تنها 100 تن بوده است.

این در حالی است که وزارت خارجه آمریکا هنوز به گزارش روزنامه واشنگتن تایمز در خصوص آمریکایی‌هایی که در عراق و سوریه مشغول جنگ هستند، واکنشی نشان نداده است.

این گزارش پس از آن منتشر شد که داگلاس مک آرتور مک کین، یک شهروند آمریکایی 33 ساله که اخیرا در سوریه در حالی که همراه با شورشیان داعش مشغول جنگ علیه اعضای ارتش آزاد سوریه کشته شد.

مک کین از طریق حساب خود در توییتر از داعش حمایت می‌کرد. سایر حامیان داعش نیز برای ایجاد نگرانی در داخل دولت آمریکا از طریق رسانه‌های اجتماعی وارد عمل شده‌اند. اخیرا عکس‌هایی در صفحه توییتر منتشر شده است که نشان می‌دهد پرچم داعش در مقابل کاخ سفید برافراشته شده است.

در این تصویر پیامی به عربی نوشته شده بود: ما در کشور شما هستیم، ما در شهرهای شما هستیم. ما در خیابان‌های شما هستیم و شما در هر جا اهداف ما هستید.

پلیس اف. بی. آی و اداره امنیت داخلی آمریکا اخیرا بولتنی را برای مراکز اجرای قانون آمریکا ارسال کرده‌اند و بدون مشخص کردن تهدید خاصی از آنها خواسته‌اند که در حالت آماده باش باشند.

کیتلین هایدن، سخنگوی شورای امنیت ملی آمریکا گفت: ما از هر ابزاری که داریم برای منع افراد برای سفر به خارج از کشور برای انجام اهداف افراطی استفاده می‌کنیم و افرادی را که بازمی‌گردند را شناسایی می‌کنیم.

دولت باراک اوباما رئیس جمهوری آمریکا بر این باور است که هر حمله بالقوه از سوی افراط گرایان آمریکایی که به این کشور بازمی‌گردند ممکن است حملات انتحاری یا حملات محدود باشد، اما این حمله طرحی دراز مدت مانند حمله 11 سپتامبر نخواهد بود.

روزنامه واشنگتن تایمز در ادامه گزارش خود آورده است که آژانس‌های اطلاعاتی آمریکا هر آمریکایی را که با داعش در ارتباط باشد را در لیست نظارت قرار می‌دهد یا وی را ممنوع الخروج می‌کند.

یک مقام آمریکایی نیز اظهار داشت: ما می‌دانیم مراکز اجرای قانون در سازمان امنیت داخلی آمریکا افرادی افراطی و یا افرادی که با داعش در ارتباط هستند را شناسایی می‌کند.

براساس این گزارش، نحوه شناسایی این آمریکایی‌ها هنوز مشخص نیست.

کد خبر 270275

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار آمریکا

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha