همشهری آنلاین: رئیس مجلس در پاسخ به اعتراض زاکانی که در اعتراض به تصمیم برای نحوه معرفی کاندیدای عضویت در هیات نظارت بر مطبوعات و صداو سیما، وی را دیکتاتور خواند، گفت: دیکتاتوری را کسانی می‌کنند که رأی مجلس را قبول ندارند.

مجلس زاکانی

به گزارش ايرنا نشست يكشنبه (2مرداد) مجلس شورای اسلامی با همیشه تفاوت داشت و این اتفاق بلافاصله بازتاب گسترده در فضای مجازی یافت.

علیرضا زاکانی نماینده اصولگرا در واکنش به تصمیم علی لاریجانی برای بررسی دوباره موضوع تصمیم کمیسیون فرهنگی مجلس در معرفی دو نماینده نامزد عضویت در هیات نظارت بر صدا و سیما و هیات منصفه مطبوعات بنا به خواسته برخی نمایندگان، در مقابل رئیس مجلس واکنش اعتراض آمیز نشان داد.

تداوم اعتراضات زاکانی و توجه نمایندگان دیگر به این موضوع، سبب قطع روند عادی کاری مجلس شد و حتی پا درمیانی غلامعلی حداد عادل و چند نماینده دیگر مجلس، سبب توقف فوری تنش نشد.

رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به اعتراض زاکانی نماینده تهران که در اعتراض به تصمیم برای نحوه معرفی کاندیدای عضویت در هیات نظارت بر مطبوعات و صداو سیما، وی را دیکتاتور خواند، گفت: دیکتاتوری را کسانی می‌کنند که رأی مجلس را قبول ندارند.

علی لاریجانی در نشست علنی مجلس شورای اسلامی در پاسخ به برخی اعتراضات مبنی بر اینکه نحوه رأی گیری امروز مجلس برای تعیین تکلیف موضوع انتخاب ناظران بر مطبوعات و صداوسیما نوعی استبداد است، گفت: قطعاً استبداد بد است اما اگر این موضوع بد است، به طور حتم استبداد اقلیت بدتر است.

رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به اعتراض علیرضا زاکانی که در صحن علنی با صدای بلند ˈدیکتاتور، دیکتاتورˈ می گفت، تصریح کرد: این دیکتاتوری نیست، چطور می گویید دیکتاتوری است؟ دیکتاتوری را کسانی می کنند که رأی مجلس را قبول نمی کنند. از طرف دیگر براساس آیین نامه رئیس مجلس باید در این رابطه تصمیم گیری کند و من در رابطه با این موضوع ابهام داشتم و شما باید براساس آیین نامه به آن احترام بگذارید.

وی ادامه داد: از طرف دیگر چطور در جاهای دیگر رئیس مجلس نظر می دهد و آن دیکتاتوری نیست، اما اینجا دیکتاتوری است؟

لاریجانی همچنین در پاسخ به اعتراضات زاکانی مبنی بر اینکه رأی نمایندگان مجلس در صحن علنی موافق نظر کمیسیون فرهنگی بوده است، گفت: آرای مخالف به اضافه آرای ممتنع در مقابل رأی کمیسیون بوده است و این مانند روند بررسی و تایید صلاحیت وزرا است، از این رو اکثریت مجلس با نظر کمیسیون فرهنگی مخالف هستند.

کد خبر 269870

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار