همشهری آنلاین: یک روزنامه عربستانی با بررسی ریشه‌ها و علل استفاده تروریست‌های داعش از پرچم سیاه رنگ، با رد ادعای برخی درخصوص شباهت آن با پرچم دوران پیامبر اکرم (ص) نوشت: پرچم سیاه داعش نماد مرگ و خون و هراس افکنی است.

 پرچم داعش نماد مرگ و هراس افکنی

به گزارش ايرنا، روزنامه عربستانی الحیاة نوشت: پرچم سیاه داعش که بسیاری را دچار ˈرنگ هراسیˈ کرده، به سلاح مهم و موثری برای شبکه القاعده به منظور معرفی خود به عنوان یک گروه خونریز و کشنده تبدیل شده است که از کشتار و قتل ابایی ندارد.

این روزنامه می افزاید: گروه داعش که ناظران آن را فرزند القاعده می دانند، از این امر غافل نشده و از تاثیر این پرچم استفاده کرده و آن را به نماد خاصی برای خود انتخاب کرده و این پرچم را در برخی از کشورهای عربی و به طور مشخص کشورهای عرب حوزه خلیج فارس، برافراشته که این اقدام تاثیری قوی داشته و مقامات کشورهای یاد شده را برآن داشته تا اقدامات و مجازات های شدیدی را علیه کسانی که آنها را در هر محلی در این کشورها برافرازند، اعمال کند.

به نوشته الحیاة، یک قطعه پارچه سیاه که روی اجساد تکه تکه شده کشته ها از سوی داعش برافراشته می شود، به محور بحث محافل سیاسی و اجتماعی در منطقه تبدیل شده است.

گروه داعش از تاثیر پرچم ها برای اعلام و تاکید بر موجودیت خود غافل نمانده و در بیانیه ها و اظهارات سرکردگانش تاکید کرده که این پرچم یک ˈدولتˈ نیست، بلکه پرچم ˈجنگˈ است.

ناظران معتقدند که انتخاب پرچم های سیاه از سوی گروههای تروریستی از جمله داعش - و قبل از آن القاعده - همان ادامه وضعیت دوره جاهلیت در نزد اعراب است، زیرا بالابردن و برافراشتن اینگونه پرچم ها به معنای انتقام جویی یا نشانه حزن و اندوه یا موارد جنگ شدید است.

برخی از پژوهشگران، با ردّ ادعای شماری از اعضای این گروه های تروریستی مبنی بر این که این پرچم شبیه بیرق های پیامبر اکرم (ص) در زمان جنگ بود، تاکید می کنند که پرچم پیامبر اسلام (ص) براساس روایت های متواتر و موثق، سفید بود و هر لشکر پرچم های سیاه با دور دوزی سفید داشت و روی آن هیچ گونه عبارت یا طرحی وجود نداشت.

این روزنامه عربستانی سپس به تصاویر جوانان سعودی با لباس های دارای شعار گروهک تروریستی داعش از جمله در مکه مکرمه و پرچم های داعش در بالای خودروهای آنها اشاره کرد و درباره خطر گسترش داعش در بین جوانان فریب خورده هشدار داد و خواستار برخورد مناسب و به موقع با این وضعیت شد.

کد خبر 268366

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha