همشهری آنلاین: روسیه در واکنش به تحریم‌های جدید اروپا تهدید کرد که بهای نفت و گاز را افزایش خواهد داد. بانک‌های اروپا نیز نگران تاثیرات منفی تحریم‌ها هستند. وزارت خارجه روسیه بیانیه شدیداللحنی در این زمینه منتشر کرد.

russia

وزارت امور خارجه روسیه در بیانیه‌ای تهدید کرده است که پیامد تحریم‌های بین‌المللی علیه این کشور افزایش بهای دو کالای انرژی نفت و گاز برای مصرف‌کنندگان اروپایی خواهد بود.

این وزارتخانه چهارشنبه، ۳۰ ژوئیه / ۸ مرداد اعلام کرد که مجازات‌های وضع شده در تحریم‌ها "گام‌هایی بدون‌فکر و غیرمسئولانه" بوده‌اند.

در بیانیه وزارت امور خارجه روسیه هم‌چنین تاکید شده است که تحریم‌ها برخلاف مقررات سازمان تجارت جهانی‌اند و بانک‌های اروپایی که در روسیه فعال‌ هستند باید نگران تبعات منفی این تحریم‌ها باشند.

۲۸ کشور عضو اتحادیه اروپا روز سه‌شنبه (۲۹ ژوئيه) در بروکسل تحریم‌های گسترده‌ای را علیه روسیه تصویب کردند که شامل بخش‌های انرژی نیز می‌شود. کوتاه پس از آن، آمریکا نیز بر شدت تحریم‌های خود علیه روسیه افزود.

در بیانیه وزارت امور خارجه روسیه با اشاره به اجلاس بروکسل آمده است که شرکت‌کنندگان در آن با "تن دادن به موج تحریم‌ها با دست خود راه را برای همکاری در زمینه مهمی مانند انرژی دشوار کرده‌اند".

بیانیه وزارت امور خارجه روسیه هم‌چنین اتحادیه اروپا را متهم کرده است که سیاست‌اش را بر مبنای آن‌چه "آمریکا دیکته می‌کند"، تعیین کرده است و نه با استناد به "مدارک بررسی شده".

در این بیانیه آمده است که "تحریم‌های ضد روسی" نشانه ناتوانی اتحادیه اروپا در ایفای نقشی مستقل در سیاست جهانی است.

کد خبر 267297

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار اقتصاد‌ جهان

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha