همشهری آنلاین: شمار قربانیان تجاوز نظامی رژیم تل آویو به غزه به ۷۸۴ شهید و ۵۰۵۰ زخمی رسیده و پناهگاه ها و مراکز امدادی کماکان آماج بمب‌های نظامیان صهیونیست است .

چشمانت؛ چشمانت

به گزارش واحد مرکزی خبر، آتش بس از روز شنبه به مدت پنج روز میان گروه‌های مقاومت فلسطینی در غزه و رژیم صهیونیستی آغاز خواهد شد.

شبکه المنار گزارش داد: وزارت بهداشت نوار غزه اعلام کرد در میان شهدای نوار غزه 190 کودک، 75 زن و 40 سالخورده دیده می شود. در میان مجروحان هم 1561 کودک، 1012 زن و 203 سالخورده وجود دارد.

شبکه ده تلویزیون رژیم صهیونیستی به نقل از وزیری بلند پایه در کابینه امنیتی این رژیم با اعلام این خبر افزود: بر این اساس حمله ارتش اسرائیل به اهداف مورد نظر در غزه و حملات موشکی فلسطینیان به اسرائیل متوقف خواهد شد.

همچنین گذرگاه های غزه جهت ایجاد تسهیلات اقتصادی بازگشایی خواهد شد.

لیونی یکی از وزیران کابینه بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی پنجشنبه گفت اسرائیل آتش بس یکجانبه را بررسی می کند و هرگونه تفاهمی نیز با تشکیلات خودگردان فلسطینی خواهد بود.

تزیپی لیونی وزیر دادگستری اسرائیل تصریح کرد با جنبش حماس توافق آتش بس امضا نخواهد کرد.

به گزارش پایگاه خبری محیط، منبعی فلسطینی اعلام کرد جنبش مقاومت اسلامی فلسطین "حماس" با طرح مورد نظر محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین برای برقراری آتش بس مشروط موافقت کرد.

بر اساس این طرح، آتش بس موقتی برقرار می شود و بلافاصله پس از آن با تضمین‌های بین‌المللی و عربی تلاش‌ها برای پایان دادن به محاصره نوار غزه آغاز خواهد شد.

مسئول امور بشردوستانه سازمان ملل متحد روز پنجشنبه در خصوص افزایش قربانیان غیر نظامی در غزه ابراز نگرانی کرد.

«والری آموس» درعین حال هشدار داد پناه گرفتن فلسطینی ها از حملات هوایی اسرائیل «تقریبا غیر ممکن» است.

  • زنان و کودکان قربانیان حملات رژیم صهیونیستی

وزارت بهداشت فلسطین در غزه اعلام کرد : شمار قربانیان تجاوز نظامی رژیم صهیونیستی به غزه از آغاز تاکنون به بیش از 5300 نفر شهید و زخمی افزایش یافت که اکثر شهدا را زنان و کودکان تشکیل می دهند.

به گزارش شبکه تلویزیونی المیادین، وزارت بهداشت فلسطین در غزه اعلام کرد : رژیم صهیونیستی تاکنون 28 بار موافقتنامه چهارم ژنو را در حق مراکز پزشکی و بیمارستان ها در غزه نقض کرده و آن ها را به طور کلی یا جزئی تخریب کرده است.

شبکه تلویزیونی القدس اعلام کرد: در منطقه تحت محاصره خزاعه در شرق خان یونس اجساد شهدا در حال متلاشی شدن است. ارتش رژیم صهیونیستی اجازه ورود امدادگران را به این منطقه نمی دهد واطراف منطقه جبل الریس و عزبه عبد ربه و اطراف خانه های مردم در اردوگاه جبالیا در شمال نوار غزه را گلوله باران شدید توپخانه‌ای کرد.

شبکه الاقصی گزارش داد بر اثر بمباران یک باب مدرسه وابسته به آژانس امداد و نجات سازمان ملل به دست صهیونیستها در بیت حانون در شمال نوار غزه که مردم در آن پناه گرفته بودند بیش از ده فلسطینی به شهادت رسیدند.

پزشک و جراح نروژی که برای کمک به زخمی های فلسطینی در بیمارستان شفاء در شهر غزه مستقر است؛ تاکید کرد برای اعلام همبستگی با مردم فلسطین به غزه آمده است.

  • نظامیان صهیونیست صدوپنجاه فلسطینی را در خزاعه بازداشت کردند

شبکه تلویزیونی المیادین گزارش داد: نظامیان ارتش اسرائیل صد و پنجاه جوان فلسطینی را در منطقه خزاعه در جنوب نوار غزه بازداشت کردند.

به گزارش المیادین، شماری از این جوانان فلسطینی، مجروحانی بودند که نظامیان اسرائیلی آنها را از داخل آمبولانسها ربودند و با خود بردند.

  • رژیم صهیونیستی 120بمب یک تنی در الشجاعیه استفاده کرد

به گزارش شبکه تلویزیونی العربیه، ارتش رژیم صهیونیستی در بمباران محله الشجاعیه نوار غزه از یکصد و بیست بمب یک تنی استفاده کرد.

  • خالد مشعل: غزه به طور قطع در برابر اشغالگران پیروز شده است

رییس دفتر سیاسی جنبش حماس تاکید کرد غزه به طور قطع در برابر اشغالگران پیروز شده است.

به گزارش شبکه المیادین خالد مشعل در سخنانی درباره تجاوز رژیم صهیونیستی به غزه، جامعه جهانی را به نفاق و دورویی متهم کرد و گفت: جامعه بین الملل جای مظلوم و ظالم را عوض کرده است.

  • مبارزان فلسطینی هواپیمای بدون سرنشین اسرائیلی را هدف قرار دادند

شبکه تلویزیونی المیادین گزارش داد: گردانهای المجاهدین اعلام کرد یک فروند هواپیمای بدون سرنشین ارتش اسرائیل را با موشک زمین به هوا در جنوب نوار غزه هدف قرار داد.

  • هلاکت 8 نظامی صهیونیست دیگر در جنگ رو در رو

حماس با اعلام این خبر که روز پنجشنبه هشت نظامی ارتش رژیم صهیونیستی را در شرق منطقه التفاح در غزه به هلاکت رسانده است، تصریح کرد از ابتدای تجاوز زمینی رژیم صهیونیستی به مرزهای غزه 65 نظامی صهیونیست از جمله تعدادی افسر را به هلاکت رسانده است.

شبکه تلویزیونی القدس گزارش داد: گردانهای المجاهدین اعلام کرد دوازده موشک 107 به سوی شهرک اسرائیلی اشکول در جنوب فلسطین اشغالی شلیک کرده است..

شبکه تلویزیونی الاقصی گزارش داد: گردانهای القسام از انهدام سه خودروی نظامی ارتش اسرائیل در درگیریهای دیروز و انفجار هشت بمب در مسیر نیروهای ویژه اسرائیلی خبر داد.

این شبکه افزود: گردانهای القسام یک دستگاه تانک مرکاوای صهیونیست ها را در شرق المغازی با موشک فونیکس مستقیم هدف قرار داد.

رژیم صهیونیستی شماری از نظامیان این رژیم را که در خصوص تلفات ارتش اسرائیل در غزه به رسانه‌ها اطلاعات می دادند دستگیر کرده است.

  • صهیونیست‌ها در حال فرار دسته جمعی از فلسطین اشغالی

پایگاه اینترنتی خبری گردانهای شهید عزالدین قسام شاخه نظامی جنبش حماس اعلام کرد : موشکهای مقاومت باعث فرار صهیونیستها از فلسطین اشغالی شده است و برخی از شهرهای صهیونیست نشین به علت مهاجرت ساکنانش به شهر ارواح شباهت پیدا کرده و ازدحام در فرودگاههای فلسطین اشغالی نیزغیرعادی است و صهیونیستها برای رزرو بلیت برای سفر به خارج از اسرائیل تلاش می کنند.

همچنین رسانه های ترکیه اعلام کردند : رژیم صهیونیستی قصد دارد چندین فروند هواپیما به ترکیه بفرستد تا صهیونیست هایی که در شهرهای ترکیه به علت توقف پرواز شرکتهای هوایی ترک به فرودگاه بن گورین در رژیم صهیونیستی بلا تکلیف مانده اند بازگردانده شوند.

  • اصابت یک موشک به نزدیک فرودگاه بن گورین

به گزارش المیادین ، یک فروند موشک شلیک شده از نوار غزه به منطقه یهود نزدیک فرودگاه بن گورین در تل آویو اصابت کرد.

کانال دهم تلویزیون رژیم صهیونیستی نیز از شلیک تعداد زیادی موشک به سمت مناطق گوش دان، هشارون و یهود در مرکز فلسطین اشغالی خبر داد.

رسانه های رژیم صهیونیستی از زخمی شدن 9 صهیونیست در پی اصابت موشک به شهرک گوش دان خبردادند.

درخواست شورای حقوق بشرسازمان ملل برای اعزام گروه بین المللی به فلسطین اشغالی

بر اساس قطعنامه مصوب نشست ویژه شورای حقوق بشر سازمان ملل، از شورا خواسته شد که کمیسیون بین المللی تحقیق در سرزمین های اشغالی فلسطین ایجاد و اعزام شود.

به گزارش خبرنگار واحد مرکزی خبر از وین, نشست ویژه شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد در محکومیت تجاوزات وحشیانه رژیم صهیونیستی به اراضی اشغالی فلسطین خصوصا نواز غزه به در خواست گروه های منطقه ای بویژه جمهوری اسلامی ایران روز چهارشنبه در ژنو برگزار و قطعنامه ای در این باره تصویب شد.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا گفت:قطعنامه تصویبی شورای حقوق بشر سازمان ملل در ژنو جانبدارانه و ضد اسرائیلی بود.

رئیس جنبش غیر متعهدها در نشست ویژه شورای حقوق بشر سازمان ملل در ژنو با ابراز نگرانی عمیق نسبت به وخیم تر شدن بحران بشر دوستانه در نواز غزه از مجامع بین المللی مسئول خواست تا سریعا واکنش و اقدام لازم را در این خصوص اتخاذ کنند .

المنار: محافل صهیونیستی از شعار خلع سلاح غزه عقب نشینی کرده‌اند

مقامات و تحلیلگران صهیونیست با اذعان به استواری گروههای مقاومت فلسطین در برابر ارتش رژیم صهیونیستی از برخی شعارها مانند خلع سلاح نوار غزه عقب نشینی کرده اند.

  • المیادین: برزیل سفیر خود را از تل آویو فراخواند

به گزارش شبکه تلویزیونی المیادین ،روزنامه اسرائیلی یدیعوت آحارنوت اعلام کرد: برزیل در اعتراض به ادامه جنگ غزه، سفیر خود را از تل آویو فراخواند.

  • اعتراضات مردمی در حمایت از مردم مظلوم غزه

مردم اردن ، آلمان ، انگلیس و فرانسه با برپایی تظاهرات تجاوز نظامی رژیم صهیونیستی به نوار غزه را به شدت محکوم کردند و توقف حملات به غزه را خواستار شدند و سکوت جامعه جهانی را در این خصوص محکوم کردند.

کد خبر 266840

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار غرب آسیا

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha