همشهری آنلاین: سخنگوی وزارت امور خارجه خواستار بازگشایی هرچه سریع‌تر معبر رفح شد و ابراز امیدواری کرد که با اجازه ورود به کمک‌های انسانی کشورهای مختلف بخش اندکی از آلام مردم بیگناه غزه که در شدیدترین شرایط کمبود دارو و کمک‌های بهداشتی و انسانی قرار دارند؛ ترمیم یابد.

به گزارش ایرنا، مرضیه افخم روز پنجشنبه درباره کمک‌های غذایی و دارویی به مردم بی دفاع غزه افزود: در پی دستور رییس جمهوری درباره ارسال کمک‌های غذایی و دارویی به مردم غزه که در محاصره و تحت حملات پیاپی بیرحمانه و وحشیانه رژیم صهیونیستی قرار دارند، اولین محموله کمک‌های هلال احمر جمهوری اسلامی ایران هم اکنون به قاهره ارسال و در انتظار اجازه انتقال به غزه از طریق معبر رفح در مرز مصر و باریکه غزه می‌باشد.

وی ابراز امیدواری کرد هرچه زودتراین معبر باز شده و با اجازه ورود به کمک های انسانی کشورهای مختلف بخش اندکی از آلام مردم بیگناه غزه که در شدیدترین شرایط کمبود دارو وکمک های بهداشتی وانسانی قراردارند؛ ترمیم یابد.

رژیم صهیونیستی تاکنون در جریان دو هفته حمله نظامی بیش از 700 فلسطینی را به شهادت رسانده و شمار دیگری را مجروح کرده است.

این جنایت ها در سکوت حامیان تل آویو از جمله امریکا و انگلیس صورت می‌گیرد و تاکنون مردم شماری از کشورهای جهان با برگزاری تظاهرات این جنایت‌ها و سکوت‌ها را محکوم کرده‌اند.

کد خبر 266806

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار