همشهری آنلاین: تیم ملی والیبال ایران تنها در صورتی می‌تواند بالاتر از روسیه به مرحله نیمه نهایی لیگ جهانی صعود کند که برزیل را شکست دهد.

تسنیم نوشت: تیم ملی والیبال برزیل با شروع نامناسبی که در مرحله بین قاره‌ای لیگ جهانی والیبال 2014 داشت، بسیار از طرفدارانش را نا امید کرد. آنها با اما و اگر، در روز آخر و پس از پیروزی مقابل ایتالیا توانستند به جمع 6 تیم برتر لیگ جهانی اضافه شوند. همین تلاش و حرکت برزیلی‌ها نشان داد که این تیم همچنان در رقابت‌های جهانی، مهار نشدنی است. البته کارنامه این تیم در 13 سال گذشته، این موضوع را بهتر نشان می‌دهد.

سلسائو در سال 2001 به اولین قهرمانی خود در لیگ جهانی با برناردو رزنده، سرمربی فعلی خود رسید. آنها از سال 2003 تا 2007 سکوی اول لیگ جهانی را در قبضه خود داشتند. برزیلی‌ها همچنین در سال‌های 2009 و 2010 نیز به مدال طلای WL رسیدند. شاگردان رزنده یک رکورد دیگر نیز با 3 قهرمانی متوالی در مسابقات قهرمانی جهان سال‌های 2002، 2006 و 2010 به نام خود ثبت کردند و امیدوارند که این در سال 2014 نیز به مدال طلا برسند. برزیلی‌ها 2 قهرمانی در جام‌های جهانی 2003 و 2007 نیز دارند.

تیم ملی ایران از ساعت 20 امروز (جمعه) در سالن نلسون ماندلای شهر فلورانس و در سال‌روز تولد ماندلا به مصاف تیم ملی برزیل می‌رود. برزیلی‌ها با توجه به پیروزی 3 امتیازی روز گذشته (پنج‌شنبه) مقابل روسیه به نیمه نهایی لیگ جهانی صعود کردند و نتیجه این بازی، تیم دوم صعود کننده از این گروه را مشخص خواهد کرد. بر خلاف هفته آخر مرحله بین قاره‌ای لیگ جهانی والیبال که صعود برزیل به جمع 6 تیم برتر تا حدودی بستگی به ایران و نتیجه این تیم مقابل لهستان داشت، حالا صعود ایران به نیمه نهایی بستگی مستقیم به پیروزی مقابل برزیل دارد.

تیم ایران تنها در صورتی می‌تواند بالاتر از روسیه به نیمه نهایی لیگ جهانی صعود کند که برزیل را شکست دهد. در واقع کسب هر نتیجه‌ای جز پیروزی برای ایران، شاگردان کواچ را از راهیابی به نیمه نهایی محروم می‌کند. تیم ملی ایران اگر 3 بر 2 نتیجه را به برزیل واگذار کند با روسیه هم امتیاز می‌شود ولی در این حال نیز، روس‌ها با توجه به ست شماری بهتر (4 ست برده و 5 ست باخته) نسبت به ایران (4 ست برده و 6 ست باخته) به نیمه نهایی می‌رسند. تیم ملی والیبال ایران برای رسیدن به جمع تیم‌های ایتالیا، آمریکا و برزیل در نیمه نهایی لیگ جهانی،‌ باید برابر برزیل به پیروزی دست یابد.

کد خبر 266181

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار