همشهری آنلاین: هیأت دولت عصر یکشنبه به ریاست حسن روحانی رئیس‌جمهور کشورمان تشکیل جلسه داد و اعضای دولت درباره مهمترین مسایل و مباحث اجرایی روز کشور با یکدیگر تبادل نظر کردند.

در این جلسه گزارش کمیسیون لوایح درباره "لایحه جامع وکالت دادگستری" از سوی هیأت وزیران مورد بررسی قرار گرفت و موادی از آن به تصویب رسید. این لایحه شامل مواردی از قبیل کلیات لایحه، تشکیلات، ورود به حرفه وکالت، حقوق و تکالیف حرفه‌ای وکیل، مقررات انتظامی و صندوق حمایت وکلای رسمی است.

در ادامه این جلسه نیز تعدادی از پیشنهادهای دستگاه‌های اجرایی پس از بحث و بررسی به تصویب هیأت وزیران رسید.

بر این اساس، با تصویب دولت، مقرری ارزی دانشجویان بورسیه شاغل به تحصیل در خارج از کشور افزایش یافت.

الگوی مصرف آب و برق حوزه‌های علمیه، مساجد، دارالقرآن‌ها، حسینیه‌ها و اماکن دینی اقلیت‌های دینی از دیگر مواردی بود که در جلسه دیروز هیأت دولت به تصویب رسید.

اختصاص اعتبار به آسیب‌دیدگان ناشی از وقوع سیل و برف و کولاک در استان‌های زنجان، مازندران، هرمزگان، همدان، اردبیل و سیستان و بلوچستان از دیگر مصوبات جلسه روز گذشته هیأت وزیران بود.

همچنین با تصویب دولت، مبلغ 40 میلیارد ریال اعتبار به منظور تأمین هزینه‌های پشتیبانی، آواربرداری و ارائه خدمات فنی و مدیریتی در مناطق خسارت دیده استان‌های خراسان جنوبی، اصفهان و هرمزگان، به بنیاد مسکن انقلاب اسلامی اختصاص یافت.

دولت با اختصاص مبلغ 10 هزار میلیارد ریال اعتبار به منظور پیش‌بینی، پیشگیری، آمادگی و مقابله با حوادث، سوانح و بحران‌ها به جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران موافقت کرد.

اختصاص مبلغ 10 میلیارد ریال بابت تقدیر از معلمان نمونه کشوری نیز از دیگر مصوبات جلسه اخیر هیأت وزیران بود.

کد خبر 265075

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار