همشهری آنلاین: کاروان تیم ملی فوتبال ایران پس از بدرقه از سوی وزیر ورزش و رئیس فدراسیون فوبتال، بامداد ۱۴ خرداد به برزیل وارد شد.

گزارش سفر به برزیل ۱۴ خراد بدرقه در فرودگاه

به گزارش سایت فدراسیون فوتبال، اعضای کاروان تیم ملی، شب گذشته ( 13 خرداد) پس از اتمام مراسم بدرقه در استادیوم آزادی به هتل آزادی رفته و پس از استراحت تا ساعت 2 بامداد، به سمت فرودگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) حرکت کرده و پس از حضور در CIP فرودگاه، علی کفاشیان و مهدی محمد نبی، رئیس و دبیرکل فدراسیون نخستین کسانی بودند که برای بدرقه کاروان ایران به فرودگاه آمدند و پس از آنها محمود گودرزی، وزیر ورزش و جوانان به همراه حسین فریدون، مشاور رئیس جمهور به فرودگاه آمده و در زمان ترک تهران، ضمن دعای خیر برای آنها فرودگاه را ترک کردند.

گزارش سفر به برزیل ۱۴ خراد بدرقه در فرودگاه

پس از آن بازیکنان تیم ملی سوار بر اتوبوس شده و به سمت هواپیمای بوئینگ 777 خطوط هوایی امارات که لوگوی جام جهانی بر روی آن نقش بسته بود و اتفاقا کاپیتان احمد صمیمی خلبان این پرواز بود رفته و پس از مستقر شدن در جای خود، تهران را ساعت 5:20 بامداد به مقصد دوبی ترک کرده و پس از یک ساعت و 50 دقیقه به فرودگاه دوبی رسیدند. کاپیتان صمیمی در ابتدا و انتهای پرواز خبر حضور ملی پوشان در هواپیما را اعلام کرد که مورد تشویق سایر مسافران قرار گرفت و در پایان هم برای بازیکنان تیم ملی در جام جهانی آرزوی موفقیت کرد. بازیکنان تیم ملی که تنها یک ساعت در فرودگاه دوبی حضور داشتند پس از یک ساعت و سی دقیقه و ساعت 8:30 پرواز طولانی خود را به مدت 15 ساعت به سمت سائوپائولو آغاز کردند.

بازیکنان تیم ملی به محض ورود به هواپیما و استقرار در صندلی‌های خود به استراحت پرداخته و پس از نزدیک شدن به شهر سائوپائولو در داخل هواپیما، لباس های فرم خود را پوشیده و پس از فرود هواپیما در فرودگاه سائوپائولو مورد استقبال مسئولین فیفا و محمد قانع زاده، سفیر ایران در برزیل و همکاران وی در باند فرودگاه شدند.

گزارش سفر تیم ملی به برزیل؛ داخل هواپیما

تعداد زیادی از خبرنگاران که برای تهیه خبر به فرودگاه آمده بودند، به صورت منظم در گوشه ای که برای آنها در نظر گرفته شده بود قرار داشتند و پس از درخواست مصاحبه، کی‌روش، سرمربی تیم ملی به نمایندگی از کاروان ایران دقایق کوتاهی با آنها صحبت کرد و پس از آن به داخل فرودگاه رفته و در بخش CIP و پذیرایی مختصر، کلیه اقدامات مربوط به تحویل بار و تایید گذرنامه‌ها انجام شد.

در این میان و بنا بر اعلام قبلی فیفا، در اتاق مجاور CIP لباس تیم ملی ایران قرار داشت و همه بازیکنان تیم ملی موظف به امضای آن بودند تا در موزه جدید فیفا قرار بگیرد.

گزارش سفر تیم ملی به برزیل؛ امضای پیراهن در سائوپولو

پس از انجام تشریفات مربوط به فرودگاه، بازیکنان تیم ملی وارد اتوبوس هیوندایی تیم ملی شدند که شعار "افتخار پارس" و پرچم ایران برروی آن نقش بسته بود وارد شدند و به سمت هتل محل اقامت خود رفتند و در بدو ورود مورد استقبال کودکانی قرار گرفتند که با لهجه زیبایی و با پرچم ایران و به فارسی به کاروان ایران خوشامد می‌گفتند. " خوشامدید به برزیل".

گزارش سفر به برزیل؛ حرکت از فرودگاه با اتوبوس "افتخار پارس"

پس از ورود به هتل، شهردار سائوپائولو به همراه همسرش در محل هتل ایران حاضر شد و ضمن اهدای پرچم برزیل به کی‌روش با اعضای تیم ملی ایران عکس یادگاری گرفت.

از نکات جالب توجه حضور پلیس فدرال، ایالتی و فضای شدید امنیتی اطراف فرودگاه و در مسیر هتل و همچنین داخل هتل و محیط پیرامونی آن است که جلب توجه می‌كرد.

در بدو ورود بازیکنان به هتل تعدادی از ایرانی‌های هوادار تیم ملی به محل هتل آمده و تیم ملی را تشویق کردند.

دو افسر امنیتی از سوی کشور برزیل از بدو ورود تیم ملی و یک رابط فیفا با تیم ملی همراه خواهند بود.

بازیکنان تیم ملی به محض ورود به هتل و استراحتی کوتاه و صرف شام کار خود را با تماشای دسته جمعی دیدار تیم ملی نیجریه و یونان در کنار کادر فنی تیم ملی و کی روش آغاز کردند.

کد خبر 261524

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار