همشهری آنلاین: رئیس انجمن دفاع از حقوق معلولان در سالروز جهانی بدون دخانیات درخواست کرد که یک تومان از فروش هر نخ سیگار برای پیشگیری از معلولیت‌ها اختصاص پیدا کند.

به گزارش مهر، علی همت محمودنژاد در این‌باره افزود: در روز جهانی دخانیات خوب است که وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و همچنین سازمان بهزیستی برای ترک سیگار معلولان سیگاری اقدامات فرهنگی و مجازاتهایی از قبیل قطع مستمری ماهیانه این افراد و اختصاص آن به معلولان پشت نوبت اقدام کند.

عضو سازمان جهانی معلولان تاکید کرد: سیگار به عنوان یکی از عوامل شایع معلولیت به شمار می‌رود به همین دلیل از مادران باردار درخواست می‌شود که به هیچ عنوان از سیگار حتی به عنوان تفنن هم استفاده نکنند.

وی گفت: آغاز مصرف سیگار در سنین پایین باعث اعتیاد در مصرف این مواد در بزرگسالی می‌شود بنابراین خواستار قانونی شدن عدم فروش سیگار به افراد زیر 18 سال سن هستیم که امیدواریم محقق شود.

محمودنژاد در مورد طرحی که در دولت قبل در وزارت رفاه مبنی بر اینکه درصدی از بودجه دستگاههای تولید کننده معلولیت به سازمان بهزیستی اختصاص داده شود نیز افزود: قرار بود با تخصیص این اعتبار سازمان بهزیستی در جهت پیشگیری و کاهش معلولیت‌ها استفاده کند که متاسفانه این طرخ به تصویب نرسید و رها شد.

کد خبر 261067
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز